Zdravo svima. Nastali smo da bi okupili sve fanove najbolje serije svih vremena, ostanite sa nama! Možete pronaći apsolutno SVE što pomislite vezano za seriju.
Hvala na poseti,
LOST-Serbia tim!
Zdravo svima. Nastali smo da bi okupili sve fanove najbolje serije svih vremena, ostanite sa nama! Možete pronaći apsolutno SVE što pomislite vezano za seriju.
Hvala na poseti,
LOST-Serbia tim!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи
Odbrojavanje
Poll
Omileljeni lik u Seriji?
Jack
1×13 - Hearts and Minds I_vote_lcap13%1×13 - Hearts and Minds I_vote_rcap
 13% [ 16 ]
Sawyer
1×13 - Hearts and Minds I_vote_lcap25%1×13 - Hearts and Minds I_vote_rcap
 25% [ 31 ]
Kate
1×13 - Hearts and Minds I_vote_lcap9%1×13 - Hearts and Minds I_vote_rcap
 9% [ 11 ]
Sayid
1×13 - Hearts and Minds I_vote_lcap6%1×13 - Hearts and Minds I_vote_rcap
 6% [ 7 ]
John Lock
1×13 - Hearts and Minds I_vote_lcap11%1×13 - Hearts and Minds I_vote_rcap
 11% [ 14 ]
Shannon
1×13 - Hearts and Minds I_vote_lcap0%1×13 - Hearts and Minds I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Boon
1×13 - Hearts and Minds I_vote_lcap2%1×13 - Hearts and Minds I_vote_rcap
 2% [ 2 ]
Desmond
1×13 - Hearts and Minds I_vote_lcap7%1×13 - Hearts and Minds I_vote_rcap
 7% [ 9 ]
Mr.Eko
1×13 - Hearts and Minds I_vote_lcap2%1×13 - Hearts and Minds I_vote_rcap
 2% [ 2 ]
Ana Lucia
1×13 - Hearts and Minds I_vote_lcap1%1×13 - Hearts and Minds I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Libby
1×13 - Hearts and Minds I_vote_lcap0%1×13 - Hearts and Minds I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Michael
1×13 - Hearts and Minds I_vote_lcap0%1×13 - Hearts and Minds I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Walt
1×13 - Hearts and Minds I_vote_lcap0%1×13 - Hearts and Minds I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Juliet
1×13 - Hearts and Minds I_vote_lcap4%1×13 - Hearts and Minds I_vote_rcap
 4% [ 5 ]
Charlie
1×13 - Hearts and Minds I_vote_lcap3%1×13 - Hearts and Minds I_vote_rcap
 3% [ 4 ]
Hurley
1×13 - Hearts and Minds I_vote_lcap8%1×13 - Hearts and Minds I_vote_rcap
 8% [ 10 ]
Jin
1×13 - Hearts and Minds I_vote_lcap0%1×13 - Hearts and Minds I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Sun
1×13 - Hearts and Minds I_vote_lcap0%1×13 - Hearts and Minds I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Benjamin Linus
1×13 - Hearts and Minds I_vote_lcap8%1×13 - Hearts and Minds I_vote_rcap
 8% [ 10 ]
Claire
1×13 - Hearts and Minds I_vote_lcap1%1×13 - Hearts and Minds I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Neko drugi
1×13 - Hearts and Minds I_vote_lcap1%1×13 - Hearts and Minds I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Укупно гласова : 124

 

 1×13 - Hearts and Minds

Go down 
3 posters
АуторПорука
HeadBurn3r.
Ab Aeterno
Ab Aeterno
HeadBurn3r.


Broj poruka : 6328
Godina : 31
Lokacija : Novi Pazar
Datum upisa : 23.09.2008

1×13 - Hearts and Minds Empty
ПорукаНаслов: 1×13 - Hearts and Minds   1×13 - Hearts and Minds EmptyTue Jan 13, 2009 11:28 pm

Episode 13 - “Hearts and Minds” 01/12/2005


Recap by Nitobe

Datum emitovanja: 12. Januar 2005

Scenario:Carlton Cuse&Javier Grillo-Marxuach

Rezija: Rod Holcomb


1×13 - Hearts and Minds 5926531692028144779201086

Hearts and minds - fraza u engleskom jeziku koja se prevodi kao potpuna podrska grupe ljudi nekome. Postavlja se pitanje na koga se ovo odnosi.
Ovde ne treba zaboraviti i bukvalni prevod "srca i duse" koji se moze
odnositi na firmu Bunove majke za vencanja ali i na Bunovu vezu sa
polusestrom Shanon.

Najpre mislim da se odnosi na razgovor Buna i Loka na pocetku epizode kada Bun zapreti Saidu da mu ostavi sestru na miru (ljubomora), Lok mu potom odgovori da nije pametno da se svadja sa Saidom jer takvog coveka trebaju na svojoj strani za ono sto nameravaju da urade. Posredno ovo se odnosi i na ostale u grupi(pretpostavljam).

1×13 - Hearts and Minds Normal_hearts-minds28

Sem Bunovih flesbekova gde vidimo pohlepni i na neki nacin parizitski karakter Senon i njegovu zelju da je zastiti, ovi flesbekovi su meni od
malog znacaja osim sto pokazuju da je na kraju spavao sa svojom polusestrom (iako nisu u pravom rodbinskom odnosu) zbog cega ga grize savest, a njegova zaljubljenost u nju objasnjava stalnu potrebu da otkupljuje ljuba od njenih momaka (ovaj poslednji bas lici na Mihaela Sumahera Smile).

Takodje, vidimo po prvi put i The Hatch, nesto sto je ocigledno proizvod savremene civilizacije i prva pomisao je da je u pitanju nesto vojne proizvodnje tj. da je vojni objekat ili njegov ostatak (na kraju i nije bilo daleko od toga).

Kada Bun po prvi put izrazi Loku svoju dilemu da li da kaze svojoj sestri sta zaistas njih dvojica rade u Dzungli dobija po glavi i Lok ga vezuje stavljajuci mu halucinogenu supstancu na glavu. Tada se desava cuvena scena Bunovog bekstva kroz dzunglu zajedno sa sestrom koja potom, kao deo Bunove halucinacije, biva ubijena. Sada se postavlja pitanje kako je Bun cak i u snu (halucinaciji) mogao da cuje (i vidi) Smoke monster-a, i potom da vidi svoju mrtvu sestru sa ranama koje su identicne onima koje je imao pilot, a da pre toga nikada nije video Smoke Monster-a, vec ga je samo cuo kada i svi na pocetku serijala niti je video posledice pilotovog susreta sa Smoke Monsterom.

1×13 - Hearts and Minds Normal_hearts-minds44

Pri tome mu je Lok rekao da je vreme da se oslobodi tereta. Mozda je mislio na emocionalni teret, a mozda i na prosirenje umnih vidika, jer je dotle ziveo u jednostavnom svetu priprema za vencanja - setite se scene kada mu Lok prica o Mikelandjelu.
Na kraju, Senon je ipak ziva i zdrava, u pitanju je samo halucinacija, ali u njoj ipak ima nesto vise od LSD tripovanja ili sta je vec bilo u onoj zelenkastoj supstanci sa kojom mu je Lok namazao glavu. Ipak, na pitanje sta je osetio kada je video mrtvu sestru odgovorio je "Laknulo mi je!" Sad se vracamo na naslov i mali Carlijev razgovor sa Dzekom kada ga Dzek upita sta misli o Loku koji sedi na obali i bleji u pucinu (imam utisak kao da daljinski upravlja Bunovom halucinacijom - i mnogo puta dok je on sedeo na obali i zamisljeno gledao u daljinu desavale su se cudne stvari) Carli mu odgovori da "ako na ostrvu postoji jedna osoba u koju ima apsolutno poverenje da ih moze sve spasiti onda je to Dzon Lok!" - po meni, na to se odnosio naslov epizode, na te Carlijeve reci!!! I sam Lok na kraju epizode kaze Bun-u: "Follow me!"

Na kraju, jos od prvog gledanja ove epizode kopkalo me je kako Bun nije prepoznao Sojera posle pada aviona kada se jasno vidi da, dok je boravio u policijskog stanici da prijavi Senoninog momka, imao je prilike da vidi i cuje Sojera koga su u tom trenutku priveli zbog tuce - cak su razmenili i poglede (odgledajte scenu jos jednom).


Назад на врх Go down
http://www.lost-serbia.com
Gost
Гост




1×13 - Hearts and Minds Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×13 - Hearts and Minds   1×13 - Hearts and Minds EmptyWed Jan 14, 2009 12:49 am

E to je zesca epizoda
Назад на врх Go down
HeadBurn3r.
Ab Aeterno
Ab Aeterno
HeadBurn3r.


Broj poruka : 6328
Godina : 31
Lokacija : Novi Pazar
Datum upisa : 23.09.2008

1×13 - Hearts and Minds Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×13 - Hearts and Minds   1×13 - Hearts and Minds EmptyWed Jan 14, 2009 9:55 am

Odlicna epizoda stvarno ja sam pomislio da je Shannon stvarno mrtva...
Назад на врх Go down
http://www.lost-serbia.com
nitobe
Deus ex Machina
Deus ex Machina
nitobe


Broj poruka : 1472
Godina : 53
Lokacija : 4 42 19 20 57 52
Datum upisa : 17.03.2009

1×13 - Hearts and Minds Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×13 - Hearts and Minds   1×13 - Hearts and Minds EmptyMon Aug 31, 2009 4:13 am

Hearts and minds - fraza u engleskom jeziku koja se prevodi kao potpuna podrska grupe ljudi nekome. Postavlja se pitanje na koga se ovo odnosi. Ovde ne treba zaboraviti i bukvalni prevod "srca i duse" koji se moze odnositi na firmu Bunove majke za vencanja ali i na Bunovu vezu sa polusestrom Shanon.

Najpre mislim da se odnosi na razgovor Buna i Loka na pocetku epizode kada Bun zapreti Saidu da mu ostavi sestru na miru (ljubomora), Lok mu potom odgovori da nije pametno da se svadja sa Saidom jer takvog coveka trebaju na svojoj strani za ono sto nameravaju da urade. Posredno ovo se odnosi i na ostale u grupi (pretpostavljam).

Sem Bunovih flesbekova gde vidimo pohlepni i na neki nacin parizitski karakter Senon i njegovu zelju da je zastiti, ovi flesbekovi su meni od malog znacaja osim sto pokazuju da je na kraju spavao sa svojom polusestrom (iako nisu u pravom rodbinskom odnosu) zbog cega ga grize savest, a njegova zaljubljenost u nju objasnjava stalnu potrebu da otkupljuje ljuba od njenih momaka (ovaj poslednji bas lici na Mihaela Sumahera Smile).

Takodje, vidimo po prvi put i The Hatch, nesto sto je ocigledno proizvod savremene civilizacije i prva pomisao je da je u pitanju nesto vojne proizvodnje tj. da je vojni objekat ili njegov ostatak (na kraju i nije bilo daleko od toga).

Kada Bun po prvi put izrazi Loku svoju dilemu da li da kaze svojoj sestri sta zaistas njih dvojica rade u Dzungli dobija po glavi i Lok ga vezuje stavljajuci mu halucinogenu supstancu na glavu. Tada se desava cuvena scena Bunovog bekstva kroz dzunglu zajedno sa sestrom koja potom, kao deo Bunove halucinacije, biva ubijena. Sada se postavlja pitanje kako je Bun cak i u snu (halucinaciji) mogao da cuje (i vidi) Smoke monster-a, i potom da vidi svoju mrtvu sestru sa ranama koje su identicne onima koje je imao pilot, a da pre toga nikada nije video Smoke Monster-a, vec ga je samo cuo kada i svi na pocetku serijala niti je video posledice pilotovog susreta sa Smoke Monsterom.
Pri tome mu je Lok rekao da je vreme da se oslobodi tereta. Mozda je mislio na emocionalni teret, a mozda i na prosirenje umnih vidika, jer je dotle ziveo u jednostavnom svetu priprema za vencanja - setite se scene kada mu Lok prica o Mikelandjelu.
Na kraju, Senon je ipak ziva i zdrava, u pitanju je samo halucinacija, ali u njoj ipak ima nesto vise od LSD tripovanja ili sta je vec bilo u onoj zelenkastoj supstanci sa kojom mu je Lok namazao glavu. Ipak, na pitanje sta je osetio kada je video mrtvu sestru odgovorio je "Laknulo mi je!"
Sad se vracamo na naslov i mali Carlijev razgovor sa Dzekom kada ga Dzek upita sta misli o Loku koji sedi na obali i bleji u pucinu (imam utisak kao da daljinski upravlja Bunovom halucinacijom - i mnogo puta dok je on sedeo na obali i zamisljeno gledao u daljinu desavale su se cudne stvari) Carli mu odgovori da "ako na ostrvu postoji jedna osoba u koju ima apsolutno poverenje da ih moze sve spasiti onda je to Dzon Lok!" - po meni, na to se odnosio naslov epizode, na te Carlijeve reci!!!
I sam Lok na kraju epizode kaze Bun-u: "Follow me!"

Na kraju, jos od prvog gledanja ove epizode kopkalo me je kako Bun nije prepoznao Sojera posle pada aviona kada se jasno vidi da, dok je boravio u policijskog stanici da prijavi Senoninog momka, imao je prilike da vidi i cuje Sojera koga su u tom trenutku priveli zbog tuce - cak su razmenili i poglede (odgledajte scenu jos jednom).
I ovde ima istih gresaka kao sto je u prethodnim opisima receno.
Назад на врх Go down
Masha Ford
The Substitute
The Substitute
Masha Ford


Broj poruka : 1539
Godina : 28
Lokacija : Sremska Mitrovica, Srbija.
Datum upisa : 18.03.2009

1×13 - Hearts and Minds Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×13 - Hearts and Minds   1×13 - Hearts and Minds EmptyMon Aug 31, 2009 4:23 am

nitobe ::

Na kraju, jos od prvog gledanja ove epizode kopkalo me je kako Bun nije prepoznao Sojera posle pada aviona kada se jasno vidi da, dok je boravio u policijskog stanici da prijavi Senoninog momka, imao je prilike da vidi i cuje Sojera koga su u tom trenutku priveli zbog tuce - cak su razmenili i poglede (odgledajte scenu jos jednom).
I ovde ima istih gresaka kao sto je u prethodnim opisima receno.
Mozhda ga je jednostavno zaboravio, ja sam srela puno ljudi, a kad ih vidim ne mogu da ih se setim... Smile
Назад на врх Go down
Sponsored content





1×13 - Hearts and Minds Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×13 - Hearts and Minds   1×13 - Hearts and Minds Empty

Назад на врх Go down
 
1×13 - Hearts and Minds
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» 1x13 Hearts And Minds

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
 :: Izgubljeni :: Enciklopedia :: Sezone :: Sezona 1-
Скочи на: