Zdravo svima. Nastali smo da bi okupili sve fanove najbolje serije svih vremena, ostanite sa nama! Možete pronaći apsolutno SVE što pomislite vezano za seriju.
Hvala na poseti,
LOST-Serbia tim!
Zdravo svima. Nastali smo da bi okupili sve fanove najbolje serije svih vremena, ostanite sa nama! Možete pronaći apsolutno SVE što pomislite vezano za seriju.
Hvala na poseti,
LOST-Serbia tim!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи
Odbrojavanje
Poll
Omileljeni lik u Seriji?
Jack
1×16 - Outlaws I_vote_lcap13%1×16 - Outlaws I_vote_rcap
 13% [ 16 ]
Sawyer
1×16 - Outlaws I_vote_lcap25%1×16 - Outlaws I_vote_rcap
 25% [ 31 ]
Kate
1×16 - Outlaws I_vote_lcap9%1×16 - Outlaws I_vote_rcap
 9% [ 11 ]
Sayid
1×16 - Outlaws I_vote_lcap6%1×16 - Outlaws I_vote_rcap
 6% [ 7 ]
John Lock
1×16 - Outlaws I_vote_lcap11%1×16 - Outlaws I_vote_rcap
 11% [ 14 ]
Shannon
1×16 - Outlaws I_vote_lcap0%1×16 - Outlaws I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Boon
1×16 - Outlaws I_vote_lcap2%1×16 - Outlaws I_vote_rcap
 2% [ 2 ]
Desmond
1×16 - Outlaws I_vote_lcap7%1×16 - Outlaws I_vote_rcap
 7% [ 9 ]
Mr.Eko
1×16 - Outlaws I_vote_lcap2%1×16 - Outlaws I_vote_rcap
 2% [ 2 ]
Ana Lucia
1×16 - Outlaws I_vote_lcap1%1×16 - Outlaws I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Libby
1×16 - Outlaws I_vote_lcap0%1×16 - Outlaws I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Michael
1×16 - Outlaws I_vote_lcap0%1×16 - Outlaws I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Walt
1×16 - Outlaws I_vote_lcap0%1×16 - Outlaws I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Juliet
1×16 - Outlaws I_vote_lcap4%1×16 - Outlaws I_vote_rcap
 4% [ 5 ]
Charlie
1×16 - Outlaws I_vote_lcap3%1×16 - Outlaws I_vote_rcap
 3% [ 4 ]
Hurley
1×16 - Outlaws I_vote_lcap8%1×16 - Outlaws I_vote_rcap
 8% [ 10 ]
Jin
1×16 - Outlaws I_vote_lcap0%1×16 - Outlaws I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Sun
1×16 - Outlaws I_vote_lcap0%1×16 - Outlaws I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Benjamin Linus
1×16 - Outlaws I_vote_lcap8%1×16 - Outlaws I_vote_rcap
 8% [ 10 ]
Claire
1×16 - Outlaws I_vote_lcap1%1×16 - Outlaws I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Neko drugi
1×16 - Outlaws I_vote_lcap1%1×16 - Outlaws I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Укупно гласова : 124

 

 1×16 - Outlaws

Go down 
+4
nitobe
SV.SAVO
FilipMurray
HeadBurn3r.
8 posters
АуторПорука
HeadBurn3r.
Ab Aeterno
Ab Aeterno
HeadBurn3r.


Broj poruka : 6328
Godina : 31
Lokacija : Novi Pazar
Datum upisa : 23.09.2008

1×16 - Outlaws Empty
ПорукаНаслов: 1×16 - Outlaws   1×16 - Outlaws EmptyTue Jan 13, 2009 11:47 pm

Datum emitovanja - 16.02.2005
Flashback - Sawyer
Dan - 29/31
Scenario -
Draw Goddard
Rezija - Jack Bender

Recap by Nitobe

Jedna od kljucnih epizoda za dalji razvoj radnje serije. Ne samo da saznajemo pravu pozadinu Sojerovog pisma, a iz flesbekova i kako je nastao karakter kakav znamo, nego iz ove epizode posredno vidimo da ce upravo on biti jedna od kljucnih figura serije.

Sama epizoda je dobila svoj konacni okvir tek posle the Incident kada smo ga videli kako (i uz ciju pomoc) pise doticno pismo.

Sve pocinje Sojerovim snom o ubistvu majke i samoubistvu oca cemu je i sam prisustvovao, a kada se probudi u satoru ga ceka divlji vepar. Posto pojuri za njim u dzunglu - cuje sapate, a kamera se krece isto onako kako Smoke monster prilazi svojim izabranicima kako bi ih "snimio". Ne cujemo zvuke Smoke monster-a ali cujemo sapate koji kaze nesto u stilu "Vraticu se..." Sojer je treca osoba koju vidimo na ovaj nacin - Prvo Lok, potom Said i sada on. Scena se, naravno prekida, pa mislim da ce i ovde biti dodatka u 6. serijalu. Potom pita Saida sta je cuo u dzungli ali ne dobija pravi odgovor posto vidimo da je Said nasao racionalno objasnjenje za ono sto je cuo i video ("Bio sam povredjen i umoran i moj um se poigravao samnom!")

Iz dodatnih flesbekova saznajemo i kako je pronasao i ubio Daketa u Australiji za koga je na kraju saznao da nema veze sa njegovim ocem. Jednostavno, nasamaren je da ga ubije posto je Daket Sojerovom bivsem ortaku dugovao novac! Takodje vidimo i kako je upoznao Dzekovog oca koji kaze da je sinu sve oprostio i da mu je zahvalan, ali nije u stanju da mu to kaze jer je kukavica (i ovde mislim da cemo u 6. sezoni videti kako je Kristijan umro).
1×16 - Outlaws Normal_outlaws02

Vracam se na prethodno - Sojer ponovo cuje sapate i ponovo susrece vepra. Krece u potragu zajedno sa Kejt i tada sledi legendarna scena kada igraju igru "Nisam nikad". Tu saznajemo da je Sojer bio na koledzu i da je studirao, ali takodje uspeva da navuce Kejt da mu prizna da je bila udata i da je ubila coveka!!!
1×16 - Outlaws Normal_outlaws08
Ponovo sanja isti san samo sto ovaj put u sobu ulazi umesto njegovog oca divlji vepar!!! I cujemo sapat "vraticu se..." Kada se probude - puf - vepra vise nema, ali se tu "odjednom" stvorio niko drugi do Lok. Slucajnost? Ubedjen sam da nije.
Tu se zbiva po meni kljucna scena - Lok im prica o labradoru (Vinsent je labrador) koji se pojavio na pragu kuce kada je njegova sestra umrla, a njegova maceha mislila da je pitanju duh preminulog deteta i tu je nasla utehu zbog smrti deteta. Okrece se Sojeru i kaze mu da je "njegova majka mislila da je labrador u stvari dete koje je doslo da kaze majci da nije kriva za njenu smrt"! Otkud Lok zna da Sojer oseca grizu savesti citavog zivota zbog smrti svojih roditelja i zasto mu to govori bas onda kada Sojer sanja vepra u kuci gde su mu roditelji stradali?
Posto Lok ode, vepar se pojavi jos jednom, cekajuci hitac od Sojera, koji se premislja kao sto je to cinio sa Daketom, i konacno odustaje.
Na kraju shvata da je Dzek sin coveka sa kojim je pijancio u baru posto je Dzek upotrebio izreku svog oca "Soksi nikad nece osvojiti prvenstvo". Ovde vec postaje ocigledno da su likovi u seriji na neki nacin povezani.


Dodao bih samo sliku kada Harli i
Carli sahranjuju Itana - pogledajte samo taj jezovit kadar, tu igru
svetlosti i senke kao i prosto nadrealnu svetlost u pozadini:
1×16 - Outlaws 4204821689091147246200942
Назад на врх Go down
http://www.lost-serbia.com
FilipMurray
Ab Aeterno
Ab Aeterno
FilipMurray


Broj poruka : 6780
Godina : 29
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 22.09.2008

1×16 - Outlaws Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×16 - Outlaws   1×16 - Outlaws EmptyWed Jan 14, 2009 3:44 am

esmire svaka cast kako te nije mrzelo...
bravo!

P.S odlicna epizoda...
Назад на врх Go down
http://www.lost-serbia.com
SV.SAVO
Confidence man
Confidence man
SV.SAVO


Broj poruka : 1837
Godina : 29
Lokacija : Sid (Shid)
Datum upisa : 26.09.2008

1×16 - Outlaws Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×16 - Outlaws   1×16 - Outlaws EmptyWed Jan 14, 2009 5:35 am

ova mi je jedna od omiljenih...
Назад на врх Go down
HeadBurn3r.
Ab Aeterno
Ab Aeterno
HeadBurn3r.


Broj poruka : 6328
Godina : 31
Lokacija : Novi Pazar
Datum upisa : 23.09.2008

1×16 - Outlaws Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×16 - Outlaws   1×16 - Outlaws EmptyWed Jan 14, 2009 9:56 am

scofield ::
esmire svaka cast kako te nije mrzelo...
bravo!

P.S odlicna epizoda...

Iskreno da ti kazem mrzi me ali to je za nas forum i to mi daje hrabrost... Smile
Назад на врх Go down
http://www.lost-serbia.com
Gost
Гост




1×16 - Outlaws Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×16 - Outlaws   1×16 - Outlaws EmptyWed Jan 14, 2009 9:58 am

off,esmire...
Назад на врх Go down
nitobe
Deus ex Machina
Deus ex Machina
nitobe


Broj poruka : 1472
Godina : 53
Lokacija : 4 42 19 20 57 52
Datum upisa : 17.03.2009

1×16 - Outlaws Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×16 - Outlaws   1×16 - Outlaws EmptyFri Sep 04, 2009 3:48 am

Jedna od kljucnih epizoda za dalji razvoj radnje serije. Ne samo da saznajemo pravu pozadinu Sojerovog pisma, a iz flesbekova i kako je nastao karakter kakav znamo, nego iz ove epizode posredno vidimo da ce upravo on biti jedna od kljucnih figura serije.
Sama epizoda je dobila svoj konacni okvir tek posle the Incident kada smo ga videli kako (i uz ciju pomoc) pise doticno pismo.

Sve pocinje Sojerovim snom o ubistvu majke i samoubistvu oca cemu je i sam prisustvovao, a kada se probudi u satoru ga ceka divlji vepar. Posto pojuri za njim u dzunglu - cuje sapate, a kamera se krece isto onako kako Smoke monster prilazi svojim izabranicima kako bi ih "snimio". Ne cujemo zvuke Smoke monster-a ali cujemo sapate koji kaze nesto u stilu "Vraticu se..." Sojer je treca osoba koju vidimo na ovaj nacin - Prvo Lok, potom Said i sada on. Scena se, naravno prekida, pa mislim da ce i ovde biti dodatka u 6. serijalu. Potom pita Saida sta je cuo u dzungli ali ne dobija pravi odgovor posto vidimo da je Said nasao racionalno objasnjenje za ono sto je cuo i video ("Bio sam povredjen i umoran i moj um se poigravao samnom!")

Iz dodatnih flesbekova saznajemo i kako je pronasao i ubio Daketa u Australiji za koga je na kraju saznao da nema veze sa njegovim ocem. Jednostavno, nasamaren je da ga ubije posto je Daket Sojerovom bivsem ortaku dugovao novac! Takodje vidimo i kako je upoznao Dzekovog oca koji kaze da je sinu sve oprostio i da mu je zahvalan, ali nije u stanju da mu to kaze jer je kukavica (i ovde mislim da cemo u 6. sezoni videti kako je Kristijan umro).

Vracam se na prethodno - Sojer ponovo cuje sapate i ponovo susrece vepra. Krece u potragu zajedno sa Kejt i tada sledi legendarna scena kada igraju igru "Nisam nikad". Tu saznajemo da je Sojer bio na koledzu i da je studirao, ali takodje uspeva da navuce Kejt da mu prizna da je bila udata i da je ubila coveka!!!
Ponovo sanja isti san samo sto ovaj put u sobu ulazi umesto njegovog oca divlji vepar!!! I cujemo sapat "vraticu se..."
Kada se probude - puf - vepra vise nema, ali se tu "odjednom" stvorio niko drugi do Lok. Slucajnost? Ubedjen sam da nije.
Tu se zbiva po meni kljucna scena - Lok im prica o labradoru (Vinsent je labrador) koji se pojavio na pragu kuce kada je njegova sestra umrla, a njegova maceha mislila da je pitanju duh preminulog deteta i tu je nasla utehu zbog smrti deteta. Okrece se Sojeru i kaze mu da je "njegova majka mislila da je labrador u stvari dete koje je doslo da kaze majci da nije kriva za njenu smrt"! Otkud Lok zna da Sojer oseca grizu savesti citavog zivota zbog smrti svojih roditelja i zasto mu to govori bas onda kada Sojer sanja vepra u kuci gde su mu roditelji stradali?

Posto Lok ode, vepar se pojavi jos jednom, cekajuci hitac od Sojera, koji se premislja kao sto je to cinio sa Daketom, i konacno odustaje.

Na kraju shvata da je Dzek sin coveka sa kojim je pijancio u baru posto je Dzek upotrebio izreku svog oca "Soksi nikad nece osvojiti prvenstvo". Ovde vec postaje ocigledno da su likovi u seriji na neki nacin povezani.

Dodao bih samo sliku kada Harli i Carli sahranjuju Itana - pogledajte samo taj jezovit kadar, tu igru svetlosti i senke kao i prosto nadrealnu svetlost u pozadini:
1×16 - Outlaws 4204821689091147246200942
Назад на врх Go down
Alen Alpert
Ab Aeterno
Ab Aeterno
Alen Alpert


Broj poruka : 2955
Godina : 34
Lokacija : Othersvile
Datum upisa : 04.05.2009

1×16 - Outlaws Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×16 - Outlaws   1×16 - Outlaws EmptyFri Sep 04, 2009 6:59 am

Dodatne informacije Smile :
Godine 2004 Red Soxi su osvojili prvenstvo nakon 86 godina od zadnjeg naslova,u polufinalu (Leageu championship) koje se igra na 4 dobivene gubili su od NY Yankeesa 3-1,njihovih najvecih protivnika i u historiji najboljeg baseball kluba u Major Ligi,a sledece 4 utakmice dobili su zaredom i otisli u finale prvenstva world series kojeg su i osvojili. Uglavnom u Americi je do te godine bilo rec "when sox win world series" ,u prenesenom znacenju-nikad.
Назад на врх Go down
Andrew Faraday
Deus ex Machina
Deus ex Machina
Andrew Faraday


Broj poruka : 2329
Godina : 34
Lokacija : Niš - Troška
Datum upisa : 30.01.2009

1×16 - Outlaws Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×16 - Outlaws   1×16 - Outlaws EmptyMon Mar 22, 2010 12:14 pm

Ovaj divlji vepar, jel je bio u stvari black smoke? 100% mislim da jeste mada ne znam dal je mozda potvrdjeno kao za onog pauka...
Moguce da je ovo bila neka vrsta sudjenja od strane black smoke-a u kome se Sojer pokajao ne ubivsi vepra?!?
Назад на врх Go down
spelman
The Moth
The Moth
spelman


Broj poruka : 285
Godina : 32
Datum upisa : 26.03.2010

1×16 - Outlaws Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×16 - Outlaws   1×16 - Outlaws EmptyFri Mar 26, 2010 6:47 am

jako dobra serija, svaka epizoda je jako zanimljiva... jkada tek pocne necija prica u epizodi uvek mislim da ce biti dosadna a ono na kraju ispadne jako jako jako zanimljiva
Назад на врх Go down
Yose
The Candidate
The Candidate
Yose


Broj poruka : 317
Godina : 40
Datum upisa : 04.02.2010

1×16 - Outlaws Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×16 - Outlaws   1×16 - Outlaws EmptySun Apr 04, 2010 5:58 am

najbolja epizoda u prvih 16 definitivno.
jos jedan dokaz da su Sawyer epizode ubjedljivo najjace

samo jedno pitanje za recap-e..

posto su pisani na kraju 5. sezone u svakom se potencira na locke-a kao da je od onog susreta sa crnim dimom na pocetku serije vec postao MiB.. saznali smo u 6. sezoni da ono uopce nije locke tako da po meni ove teorije padaju u vodu jer se tad mislilo da je locke = mib

sto je opet zbunjujuce, otkud zna sve te stvari..
Назад на врх Go down
nitobe
Deus ex Machina
Deus ex Machina
nitobe


Broj poruka : 1472
Godina : 53
Lokacija : 4 42 19 20 57 52
Datum upisa : 17.03.2009

1×16 - Outlaws Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×16 - Outlaws   1×16 - Outlaws EmptySun Apr 04, 2010 6:12 am

Jeste sve pisano posto je peta sezona zavrsena, ali mislim da nisam bas izricito napisao da je odmah Locke postao Flocke, vec da od tog susreta Locke pocinje da zna/oseca na Ostrvu stvari koje drugi ne osecaju ili ne znaju - kada je pre otkrica Hatch-a pitao Boonea da li oseca TO, na sta ga je ovaj samo gledao "belo", znanje kada ce poceti da pada kisa, potom je rekao Senon da svi na Ostrvu dobijaju novi zivot (Dzejkobove reci iz Ab Aeterno) itd.
Samo sam pokusavao da prenosim svoje utiske i misljenja onakva kakva su bila kada sam prvi put gledao pre nekoliko godina. Naravno da mnoge stvari posle gledanja seste sezone gube smisao ili nisu tacne, ali reprezentuju utiske onakvi kakvi su bili posle prvog gledanja.
I jos nesto, niko drugim osim Lockea u Smokeu nije video nista "divno", on je jedini kome se to desilo. Ja se samo nadam da ce taj njegov prvi susret biti mozda objasnjen u ovoj sezoni.
Назад на врх Go down
Yose
The Candidate
The Candidate
Yose


Broj poruka : 317
Godina : 40
Datum upisa : 04.02.2010

1×16 - Outlaws Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×16 - Outlaws   1×16 - Outlaws EmptySun Apr 04, 2010 6:26 am

pa po meni je bolje logicnije ovo sto je na kraju 5. sezone napisano nego sto su nam ponudili kao odgovor u 6. sezonu
Назад на врх Go down
Sponsored content





1×16 - Outlaws Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×16 - Outlaws   1×16 - Outlaws Empty

Назад на врх Go down
 
1×16 - Outlaws
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» 1x16 Outlaws

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
 :: Izgubljeni :: Enciklopedia :: Sezone :: Sezona 1-
Скочи на: