Zdravo svima. Nastali smo da bi okupili sve fanove najbolje serije svih vremena, ostanite sa nama! Možete pronaći apsolutno SVE što pomislite vezano za seriju.
Hvala na poseti,
LOST-Serbia tim!
Zdravo svima. Nastali smo da bi okupili sve fanove najbolje serije svih vremena, ostanite sa nama! Možete pronaći apsolutno SVE što pomislite vezano za seriju.
Hvala na poseti,
LOST-Serbia tim!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи
Odbrojavanje
Poll
Omileljeni lik u Seriji?
Jack
1×19 - Deux Ex Machina I_vote_lcap13%1×19 - Deux Ex Machina I_vote_rcap
 13% [ 16 ]
Sawyer
1×19 - Deux Ex Machina I_vote_lcap25%1×19 - Deux Ex Machina I_vote_rcap
 25% [ 31 ]
Kate
1×19 - Deux Ex Machina I_vote_lcap9%1×19 - Deux Ex Machina I_vote_rcap
 9% [ 11 ]
Sayid
1×19 - Deux Ex Machina I_vote_lcap6%1×19 - Deux Ex Machina I_vote_rcap
 6% [ 7 ]
John Lock
1×19 - Deux Ex Machina I_vote_lcap11%1×19 - Deux Ex Machina I_vote_rcap
 11% [ 14 ]
Shannon
1×19 - Deux Ex Machina I_vote_lcap0%1×19 - Deux Ex Machina I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Boon
1×19 - Deux Ex Machina I_vote_lcap2%1×19 - Deux Ex Machina I_vote_rcap
 2% [ 2 ]
Desmond
1×19 - Deux Ex Machina I_vote_lcap7%1×19 - Deux Ex Machina I_vote_rcap
 7% [ 9 ]
Mr.Eko
1×19 - Deux Ex Machina I_vote_lcap2%1×19 - Deux Ex Machina I_vote_rcap
 2% [ 2 ]
Ana Lucia
1×19 - Deux Ex Machina I_vote_lcap1%1×19 - Deux Ex Machina I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Libby
1×19 - Deux Ex Machina I_vote_lcap0%1×19 - Deux Ex Machina I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Michael
1×19 - Deux Ex Machina I_vote_lcap0%1×19 - Deux Ex Machina I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Walt
1×19 - Deux Ex Machina I_vote_lcap0%1×19 - Deux Ex Machina I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Juliet
1×19 - Deux Ex Machina I_vote_lcap4%1×19 - Deux Ex Machina I_vote_rcap
 4% [ 5 ]
Charlie
1×19 - Deux Ex Machina I_vote_lcap3%1×19 - Deux Ex Machina I_vote_rcap
 3% [ 4 ]
Hurley
1×19 - Deux Ex Machina I_vote_lcap8%1×19 - Deux Ex Machina I_vote_rcap
 8% [ 10 ]
Jin
1×19 - Deux Ex Machina I_vote_lcap0%1×19 - Deux Ex Machina I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Sun
1×19 - Deux Ex Machina I_vote_lcap0%1×19 - Deux Ex Machina I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Benjamin Linus
1×19 - Deux Ex Machina I_vote_lcap8%1×19 - Deux Ex Machina I_vote_rcap
 8% [ 10 ]
Claire
1×19 - Deux Ex Machina I_vote_lcap1%1×19 - Deux Ex Machina I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Neko drugi
1×19 - Deux Ex Machina I_vote_lcap1%1×19 - Deux Ex Machina I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Укупно гласова : 124

 

 1×19 - Deux Ex Machina

Go down 
+6
spelman
Sawyer
SuperSerb
nitobe
SV.SAVO
HeadBurn3r.
10 posters
АуторПорука
HeadBurn3r.
Ab Aeterno
Ab Aeterno
HeadBurn3r.


Broj poruka : 6328
Godina : 31
Lokacija : Novi Pazar
Datum upisa : 23.09.2008

1×19 - Deux Ex Machina Empty
ПорукаНаслов: 1×19 - Deux Ex Machina   1×19 - Deux Ex Machina EmptyThu Jan 15, 2009 10:05 am

Datum emitovanja - 30.03.2005
Flashback - Locke
Dan - 39/41
Scenario - Carlton Cuce & Damon Lindelof
Rezija - Robert Mandel

Recap by Nitobe


Kada smo vec kod omiljenih epizoda, za ovu mogu da kazem da je jedna od najinteresantnijih. Potpisali su je zajedno Lindelof i Kjuz i misterije su pocele da dobijaju na tezini.

Prvo naziv - Deus ex machina (Bog iz masine - bukvalni prevod latinskog izreke koja vodi poreklo iz grcke (ápo mēchanēs theós) - ali sama izreka ima sasvim drugacije znacenje:
Koristi da opiše neočekivan, veštački ili neverovatan lik ili silu koja se iznenada pojavljuje i rešava stvar koja je do tada bila nerešiva. U prenesenom značenju izreka se koristi da označi događaj koji se rešava neku (bezizlaznu) situaciju na način koji se kosi sa principima logike i zdravog razuma. Termin vodi poreklo iz grčke (kasnije rimske) antičke tragedije u kojoj je korišćen da označi lik (boga ili bogove) u predstavi koji se pojavljivao na kraju komada donoseći rešenje zapleta, čime se okončavala radnja i sam komad. Samim terminom označavan je u komadu taj lik koga je kran (odnosno mašina) unosio na scenu.
(Zar ovo ne bi bio dovoljan opis same epizode?)

1×19 - Deux Ex Machina Ep119_01_360x240
Na pocetku vidimo Loka zaposlenog u prodavnici igracaka gde ga pronalazi majka i saopstava mu da je "deo velikog plana, da je poseban i da je bwzgresno zacet". No, majka je mentalno obolela (ima blagi oblik shizofrenije) pa joj ove reci necemo uzeti za ozbiljno.

Potom Lok i Bun prave kran (kao u grckoj tragediji) sa kojim pokusavaju da razbiju staklo na vratima "otvora", ali ne uspevaju. Lok ubedjuje Buna da nastave i da ce im samo ostrvo pokazati sta da rade dalje.
Flesbekovi nas vracaju kroz Lokov zivot kada otac njegov pravi otac Entoni Kuper koristi Lokovo zadovoljstvo i srecu sto je napokon pronasao oca da bi mu jednostavno ukrao bubreg i zbrisao.
Sad nesto o pravom Dzonu Loku, engleskom filozofu i Entoniju Kuperu.
Dzon Lok (John Locke, 1632 — 1704), engleski filozof. Osporavao je ucenje o „urodjenim idejama“; zastupao senzualisticku teoriju saznanja (duh је pо rоdjеnju „tabula rasa“; „niceg nema u intelektu sto prethodno nije bilo u culima“), којом је kojom je utemeljena empiristicka tradicija u engleskoj filozofiji (kjniga "Оgled o ljudskom razumu").
(Da li vas ovaj kratak opis podseca na Loka?)

Anthony Ashley-Cooper, prvi Erl od Saftsberija (1621–1683)
1666, upoznao je Dzona Loka koji ce postati njegov licni sekretar i lekar. Bolovao je od smrtonosne infekcije jetre i ciste na jetri i Lok ga je zajedno sa jos nekoliko doktora nagovorio da se podvrgne operaciji koja je tada bila opasna po zivot, ali je Kupera ipak spasla sigurne smrti.
(Slicno kao u seriji, zar ne?)
Malo veca digresija, ali mislim da je veoma vazna za dalje razumevanje likova.

1×19 - Deux Ex Machina Ep119_10_360x240
Loku polako otkazuju noge, i tada se desava san sa Bunom u kome vidi zuti avion (beechcraft - bombarder iz drugog svetskog rata) kako se rusi na ostrvo. Ubedjuje Buna da ga potraze jer smatra da je to znak koji je ostrvo dalo da bi nasli nacin da otvore Hatch, ali prvo nalaze les svestenika koji je imao pistolj kod sebe i gomilu nigerijskog novca. Potom nalaze i olupinu aviona u koju se penje Bun, jer su Loku otkazale noge. Umesto resenja za otvaranje Hatch-a nalazi statue Device Marije punjene heroinom i kartu Nigerije.
1×19 - Deux Ex Machina Ep119_12_360x240
Bun uspeva da ostvari radio kontakt sa nekim (videcemo kasnije da je to Bernard), i avion se rusi sa litice. Lok uspeva da povrati snagu u nogama i odnosi Buna do Dzeka i odmah nestaje.

1×19 - Deux Ex Machina Ep119_14_360x240
Na kraju ga vidimo kako kleci na otvorom i udara po njemu pricajuci sam sa sobom: "Ucinio sam sve sto si trazio od mene! Zasto si mi ovo uradio? Zasto?" Tada se pali svetlo u otvoru i obasjava Loka.

U stvari to je "neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i resava stvar - Deus Ex Machina - Bog iz Masine - Dezmond Hjum!!!"
Jedino logicno resenje zagonetke koje zadovoljava sva znacenja latinske izreke - i ono bukvalno i ono preneseno!

Назад на врх Go down
http://www.lost-serbia.com
Gost
Гост




1×19 - Deux Ex Machina Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×19 - Deux Ex Machina   1×19 - Deux Ex Machina EmptyThu Jan 15, 2009 10:11 am

Al sam se ja bi ousro te scene
Назад на врх Go down
HeadBurn3r.
Ab Aeterno
Ab Aeterno
HeadBurn3r.


Broj poruka : 6328
Godina : 31
Lokacija : Novi Pazar
Datum upisa : 23.09.2008

1×19 - Deux Ex Machina Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×19 - Deux Ex Machina   1×19 - Deux Ex Machina EmptyThu Jan 15, 2009 10:14 am

1×19 - Deux Ex Machina Ep119_03_360x240

Ja sam se od ovoga usro.....ali me bas zanima.....jel vidite kako ih ostrvo izaziva samo.......Locku je doslo u snu ovo sa Booneom i sa onim avionom i sve je bilo stvarno....
Назад на врх Go down
http://www.lost-serbia.com
Gost
Гост




1×19 - Deux Ex Machina Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×19 - Deux Ex Machina   1×19 - Deux Ex Machina EmptyThu Jan 15, 2009 10:15 am

aaa,a ja bio sam kuci...
Назад на врх Go down
SV.SAVO
Confidence man
Confidence man
SV.SAVO


Broj poruka : 1837
Godina : 29
Lokacija : Sid (Shid)
Datum upisa : 26.09.2008

1×19 - Deux Ex Machina Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×19 - Deux Ex Machina   1×19 - Deux Ex Machina EmptyThu Jan 15, 2009 11:49 am

ja sam se isto usro te scene...
Назад на врх Go down
nitobe
Deus ex Machina
Deus ex Machina
nitobe


Broj poruka : 1472
Godina : 53
Lokacija : 4 42 19 20 57 52
Datum upisa : 17.03.2009

1×19 - Deux Ex Machina Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×19 - Deux Ex Machina   1×19 - Deux Ex Machina EmptySat Sep 05, 2009 10:17 am

Kada smo vec kod omiljenih epizoda, za ovu mogu da kazem da je jedna od najinteresantnijih. Potpisali su je zajedno Lindelof i Kjuz i misterije su pocele da dobijaju na tezini.
Prvo naziv - Deus ex machina (Bog iz masine - bukvalni prevod latinskog izreke koja vodi poreklo iz grcke (ápo mēchanēs theós) - ali sama izreka ima sasvim drugacije znacenje:
Koristi da opiše neočekivan, veštački ili neverovatan lik ili silu koja se iznenada pojavljuje i rešava stvar koja je do tada bila nerešiva. U prenesenom značenju izreka se koristi da označi događaj koji se rešava neku (bezizlaznu) situaciju na način koji se kosi sa principima logike i zdravog razuma.
Termin vodi poreklo iz grčke (kasnije rimske) antičke tragedije u kojoj je korišćen da označi lik (boga ili bogove) u predstavi koji se pojavljivao na kraju komada donoseći rešenje zapleta, čime se okončavala radnja i sam komad.
Samim terminom označavan je u komadu taj lik koga je kran (odnosno mašina) unosio na scenu.
(Zar ovo ne bi bio dovoljan opis same epizode?)

Na pocetku vidimo Loka zaposlenog u prodavnici igracaka gde ga pronalazi majka i saopstava mu da je "deo velikog plana, da je poseban i da je bwzgresno zacet". No, majka je mentalno obolela (ima blagi oblik shizofrenije) pa joj ove reci necemo uzeti za ozbiljno.
Potom Lok i Bun prave kran (kao u grckoj tragediji) sa kojim pokusavaju da razbiju staklo na vratima "otvora", ali ne uspevaju. Lok ubedjuje Buna da nastave i da ce im samo ostrvo pokazati sta da rade dalje.

Flesbekovi nas vracaju kroz Lokov zivot kada otac njegov pravi otac Entoni Kuper koristi Lokovo zadovoljstvo i srecu sto je napokon pronasao oca da bi mu jednostavno ukrao bubreg i zbrisao.
Sad nesto o pravom Dzonu Loku, engleskom filozofu i Entoniju Kuperu.

Dzon Lok (John Locke, 1632 — 1704), engleski filozof. Osporavao je ucenje o „urodjenim idejama“; zastupao senzualisticku teoriju saznanja (duh је pо rоdjеnju „tabula rasa“; „niceg nema u intelektu sto prethodno nije bilo u culima“), којом је kojom je utemeljena empiristicka tradicija u engleskoj filozofiji (kjniga "Оgled o ljudskom razumu").
(Da li vas ovaj kratak opis podseca na Loka?)

Anthony Ashley-Cooper, prvi Erl od Saftsberija (1621–1683)
1666, upoznao je Dzona Loka koji ce postati njegov licni sekretar i lekar. Bolovao je od smrtonosne infekcije jetre i ciste na jetri i Lok ga je zajedno sa jos nekoliko doktora nagovorio da se podvrgne operaciji koja je tada bila opasna po zivot, ali je Kupera ipak spasla sigurne smrti.
(Slicno kao u seriji, zar ne?)

Malo veca digresija, ali mislim da je veoma vazna za dalje razumevanje likova.
Loku polako otkazuju noge, i tada se desava san sa Bunom u kome vidi zuti avion (beechcraft - bombarder iz drugog svetskog rata) kako se rusi na ostrvo. Ubedjuje Buna da ga potraze jer smatra da je to znak koji je ostrvo dalo da bi nasli nacin da otvore Hatch, ali prvo nalaze les svestenika koji je imao pistolj kod sebe i gomilu nigerijskog novca. Potom nalaze i olupinu aviona u koju se penje Bun, jer su Loku otkazale noge. Umesto resenja za otvaranje Hatch-a nalazi statue Device Marije punjene heroinom i kartu Nigerije. Bun uspeva da ostvari radio kontakt sa nekim (videcemo kasnije da je to Bernard), i avion se rusi sa litice. Lok uspeva da povrati snagu u nogama i odnosi Buna do Dzeka i odmah nestaje.

Na kraju ga vidimo kako kleci na otvorom i udara po njemu pricajuci sam sa sobom:
"Ucinio sam sve sto si trazio od mene! Zasto si mi ovo uradio? Zasto?"
Tada se pali svetlo u otvoru i obasjava Loka.

U stvari to je "neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i resava stvar - Deus Ex Machina - Bog iz Masine - Dezmond Hjum!!!"

Jedino logicno resenje zagonetke koje zadovoljava sva znacenja latinske izreke - i ono bukvalno i ono preneseno!
Назад на врх Go down
SuperSerb
Confidence man
Confidence man
SuperSerb


Broj poruka : 331
Godina : 31
Lokacija : Ćuprija
Datum upisa : 24.09.2008

1×19 - Deux Ex Machina Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×19 - Deux Ex Machina   1×19 - Deux Ex Machina EmptySat Sep 05, 2009 10:35 am

Čoveče, svaka ti čast na svemu ovome, uživam čitajući svaku tvoju poruku!
Nadam se da ćeš nastaviti ovako i za sve sledeće epizode...
Назад на врх Go down
http://www.24-fansite.com
nitobe
Deus ex Machina
Deus ex Machina
nitobe


Broj poruka : 1472
Godina : 53
Lokacija : 4 42 19 20 57 52
Datum upisa : 17.03.2009

1×19 - Deux Ex Machina Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×19 - Deux Ex Machina   1×19 - Deux Ex Machina EmptySat Sep 05, 2009 7:58 pm

Hvala ti, drago mi je da neko cita! Samo iznosim svoje vidjenje, i ne mora da znaci da sam u pravu.

Prva stvar koja mi je u Lost-u pala u oci, prilikom prvog gledanja bila su imena i prezimena. Lok, Hjum, Ruso - filozofi (Dzon Lok, Dejvid Hjum, Zan Zak Ruso) pa Kejt Ostin (Dzejn Ostin, spisateljica iz 19 veka), potom Ziad Jarrah, jedan od idejnih tvoraca napada na Njujork 2001, Lajnus - tvorac Linux-a, mada licno mislim da je Linus po liku Linusa van Pelta, najboljeg druga Carlija Brauna (iz crtanog filma i stripa), ali to cu objasniti kada stignem do epizode.

Ovo ne mora mnogo da znaci ali kada ste upoznati sa zivotom i delima navedenih, sve dobija itekako na znacenju.
Назад на врх Go down
HeadBurn3r.
Ab Aeterno
Ab Aeterno
HeadBurn3r.


Broj poruka : 6328
Godina : 31
Lokacija : Novi Pazar
Datum upisa : 23.09.2008

1×19 - Deux Ex Machina Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×19 - Deux Ex Machina   1×19 - Deux Ex Machina EmptySat Sep 05, 2009 9:32 pm

Цитат :
Hvala ti, drago mi je da neko cita!

Vecina nas cita veruj.... ;.) i uzivamo naravno...
Назад на врх Go down
http://www.lost-serbia.com
nitobe
Deus ex Machina
Deus ex Machina
nitobe


Broj poruka : 1472
Godina : 53
Lokacija : 4 42 19 20 57 52
Datum upisa : 17.03.2009

1×19 - Deux Ex Machina Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×19 - Deux Ex Machina   1×19 - Deux Ex Machina EmptySat Sep 05, 2009 10:36 pm

Moram malo da se vratim na epizodu, koju i dalje smatram za kljucnu kada je podmetanje detalja u pitanju, vaznih za dalju radnju.

Setite se scene kada je Bun pronasao kartu u avionu. Na njoj je bila Nigerija, a potom mu pogled krece na gore, ka Sahari, to jest Tunisu (Exit point). E sad, da li ste znali da se glavni grad Nigerije zvao EKO pre nego sto su ga Portugalci preimenovali u Lagos?
(Malo vise nego slucajno, zar ne?)
Назад на врх Go down
Sawyer
The Constant
The Constant
Sawyer


Broj poruka : 3000
Godina : 27
Lokacija : Kladovo, Srbija
Datum upisa : 11.01.2009

1×19 - Deux Ex Machina Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×19 - Deux Ex Machina   1×19 - Deux Ex Machina EmptyMon Jan 04, 2010 10:35 am

Sada treba da gledam ovo. Very Happy
Назад на врх Go down
http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/index.htm
Gost
Гост




1×19 - Deux Ex Machina Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×19 - Deux Ex Machina   1×19 - Deux Ex Machina EmptyMon Jan 04, 2010 12:20 pm

Ovo je jedna od boljih epizoda
Назад на врх Go down
spelman
The Moth
The Moth
spelman


Broj poruka : 285
Godina : 32
Datum upisa : 26.03.2010

1×19 - Deux Ex Machina Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×19 - Deux Ex Machina   1×19 - Deux Ex Machina EmptyFri Mar 26, 2010 6:59 am

e stvarno je super ovo sto postavljas, jako zanimljivi tektsotvi
Назад на врх Go down
Darkonius Faraday
Confidence man
Confidence man
Darkonius Faraday


Broj poruka : 1202
Godina : 33
Lokacija : BeOgrad
Datum upisa : 15.01.2009

1×19 - Deux Ex Machina Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×19 - Deux Ex Machina   1×19 - Deux Ex Machina EmptyFri Mar 26, 2010 12:01 pm

Ako gledas seriju ispočetka, bolje ne čitaj ništa što je napisano, ima puno spojlera...
Назад на врх Go down
spelman
The Moth
The Moth
spelman


Broj poruka : 285
Godina : 32
Datum upisa : 26.03.2010

1×19 - Deux Ex Machina Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×19 - Deux Ex Machina   1×19 - Deux Ex Machina EmptySat Mar 27, 2010 3:43 am

gledam sada ispocetka, ali ne mogu da se suzdrzim, citam samo za epizode koje sam gledao Very Happy na ovo sam samo bacio oko Very Happy
Назад на врх Go down
makili
Tabula Rasa
Tabula Rasa



Broj poruka : 10
Godina : 28
Datum upisa : 15.03.2010

1×19 - Deux Ex Machina Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×19 - Deux Ex Machina   1×19 - Deux Ex Machina EmptySun Mar 28, 2010 8:14 am

Ja ne razumem kakve veze ima ona Tereza sa celim onim.Zasto je Bun bas nju sponemuo u snu?
Назад на врх Go down
Uncle Sayid
Confidence man
Confidence man
Uncle Sayid


Broj poruka : 892
Godina : 43
Lokacija : Santa Rosa Mental Health Institute
Datum upisa : 03.03.2010

1×19 - Deux Ex Machina Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×19 - Deux Ex Machina   1×19 - Deux Ex Machina EmptySun Mar 28, 2010 8:25 am

Pa koliko znam Tereza je bila Boonova dadilja koju je on stalno zvao bez potrebe, tako da je jednom pala sa stepenica i slomila vrat. Boone je osećao krivicu zbog toga.
Misilim da pominjanje Tereze ima dvostruku funkciju: prvo, da Boone poveruje Locku da nije reč o običnom snu i da im je ostrvo zaista poslalo znak; a s druge strane, kao predskazanje da će Locke biti odgovoran za Boonovu smrt (jer je Boone bio sav krvav dok je to govorio).
Назад на врх Go down
Yose
The Candidate
The Candidate
Yose


Broj poruka : 317
Godina : 40
Datum upisa : 04.02.2010

1×19 - Deux Ex Machina Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×19 - Deux Ex Machina   1×19 - Deux Ex Machina EmptySun Apr 04, 2010 8:36 am

predobra epizoda i daleko najjaci detalj u njoj kad Boone baci hors iz aviona prema locku i lock kaze: "I don't understand!" - inace to su mu bile posljednje rijeci kad ga je Ben davio (ako cemo vjerovati MiB-u)
Назад на врх Go down
Uncle Sayid
Confidence man
Confidence man
Uncle Sayid


Broj poruka : 892
Godina : 43
Lokacija : Santa Rosa Mental Health Institute
Datum upisa : 03.03.2010

1×19 - Deux Ex Machina Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×19 - Deux Ex Machina   1×19 - Deux Ex Machina EmptySun Apr 04, 2010 8:46 am

Yose, odmori malo. Sinoć si gledao White rabbit, a danas već Deus ex machina. Predoziraćeš čoveče 1×19 - Deux Ex Machina 444783
Назад на врх Go down
Yose
The Candidate
The Candidate
Yose


Broj poruka : 317
Godina : 40
Datum upisa : 04.02.2010

1×19 - Deux Ex Machina Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×19 - Deux Ex Machina   1×19 - Deux Ex Machina EmptySun Apr 04, 2010 9:00 am

ah sta cu nedjelja je uvijek za mamurluk i lejzi brain sutra se nece imati vremena za maraton
Назад на врх Go down
Sponsored content





1×19 - Deux Ex Machina Empty
ПорукаНаслов: Re: 1×19 - Deux Ex Machina   1×19 - Deux Ex Machina Empty

Назад на врх Go down
 
1×19 - Deux Ex Machina
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» 1x19 Deus Ex Machina

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
 :: Izgubljeni :: Enciklopedia :: Sezone :: Sezona 1-
Скочи на: