Zdravo svima. Nastali smo da bi okupili sve fanove najbolje serije svih vremena, ostanite sa nama! Možete pronaći apsolutno SVE što pomislite vezano za seriju.
Hvala na poseti,
LOST-Serbia tim!
Zdravo svima. Nastali smo da bi okupili sve fanove najbolje serije svih vremena, ostanite sa nama! Možete pronaći apsolutno SVE što pomislite vezano za seriju.
Hvala na poseti,
LOST-Serbia tim!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи
Odbrojavanje
Poll
Omileljeni lik u Seriji?
Jack
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap13%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 13% [ 16 ]
Sawyer
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap25%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 25% [ 31 ]
Kate
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap9%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 9% [ 11 ]
Sayid
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap6%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 6% [ 7 ]
John Lock
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap11%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 11% [ 14 ]
Shannon
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap0%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Boon
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap2%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 2% [ 2 ]
Desmond
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap7%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 7% [ 9 ]
Mr.Eko
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap2%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 2% [ 2 ]
Ana Lucia
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap1%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Libby
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap0%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Michael
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap0%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Walt
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap0%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Juliet
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap4%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 4% [ 5 ]
Charlie
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap3%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 3% [ 4 ]
Hurley
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap8%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 8% [ 10 ]
Jin
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap0%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Sun
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap0%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Benjamin Linus
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap8%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 8% [ 10 ]
Claire
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap1%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Neko drugi
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap1%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Укупно гласова : 124

 

 06.04 The Substitute - Opsta diskusija

Go down 
+34
RemaMC
Andrew Faraday
Darkonius Faraday
Ben Linus
lazarminator
PeytonS
Alen Alpert
Frenki
nixer
darosavac
Sawyer
spuza
oceanic6
Anakin
angmar
Yose
Dr.Marvin Candle
leftlife
master.np
Mr.Eko
Alex85
zolla
manijak iz kaknja
SuperSerb
brkaticovek
comy
web
d@ne
Trent
Lazicy
The Constant
HeadBurn3r.
nitobe
FilipMurray
38 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Kako vam se svidela epizoda?
WOW
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap34%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 34% [ 26 ]
Najbolje do sada
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap18%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 18% [ 14 ]
Skoro Savrseno
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap17%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 17% [ 13 ]
Zadovoljavajuce
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap17%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 17% [ 13 ]
Nije lose
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap4%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 4% [ 3 ]
Nista narocito
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap8%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 8% [ 6 ]
WTF?
06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_lcap1%06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Укупно гласова : 76
 

АуторПорука
FilipMurray
Ab Aeterno
Ab Aeterno
FilipMurray


Broj poruka : 6780
Godina : 29
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 22.09.2008

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyWed Feb 10, 2010 11:26 am

First topic message reminder :

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 2py55jp


Recap by Nitobe:

Scenario: Elizabeth Sarnoff & Melinda Hsu Taylor

Rezija: Tucker Gates.

Datum emitovanja: 16. Februar 2010

Po prvi put vidimo Ostrvo iz perspektive Smoke monstera, dok leti ka Othersvilleu u kome Sojer u svojoj bivsoj kuci tuguje za Dzulijet. Smokey se potom vraca i kad ugleda macetu na travi transformise se ponovo u Floka. Odseca zavezljaj u kome se nalazi Ricard Alpert i trazi od njega da podju sa njim. Alpert odbija, i bas kada se ucini da ce ga Flok ubiti zbog toga u dzungli se pojavljuje plavi decak krvavih ruku koji jednostavno prestravi Floka koji potom pusta Alperta da ode.

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 7119942288025131485201030

Potom Flocke odlazi u Othersville gde zatice pijanog Sojera koji slusa Iggy Pop-a i The Stooges "Search and Destroy":

I'm a street walking cheetah
with a heart full of napalm
I'm a runaway son of the nuclear A-bomb
I am a world's forgotten boy
The one who searches and destroys
Honey gotta help me please
Somebody gotta save my soul
Baby detonates for me
Look out honey, 'cause I'm using technology !
Ain't got time to make no apology
Soul radiation in the dead of night
Love in the middle of a fire fight
Honey gotta strike me blind
Somebody gotta save my soul
Baby penetrates my mind
And I'm the world's forgotten boy
The one who's searchin', searchin' to destroy
And honey I'm the world's forgotten boy
The one who's searchin', searchin' to destroy
Forgotten boy, forgotten boy
Forgotten boy said
hey forgotten boy!

Sojeru nudi odgovor na najvaznije pitanje, a to je zasto su svi na Ostrvu. Takodje, od Floka saznajemo da je i on nekada bio covek, da je imao emocije kao i svi drugi... Kada krenu ka Dzejkobovoj pecini u dzungli se opet pojavljuje plavi decak, ovog puta bez krvavih ruku, ali koga i Sojer moze da vidi, za razliku od Ricarda.

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 2919372213025131307201016

Lok krece za decakom ali pada na zemlju dok mu decak kaze: "Znas pravila - ne mozes ga ubiti!" Tada Flocke izgovori tipicnu Lokovu recenicu iz ranijih sezona: "Ne govori mi sta mogu da uradim!!!"
(Da li je decak Dzejkob, Aron ili neko treci, ostaje da se vidi, zasada je samo misterija!!!)

U medjuvremenu, Ilana sakuplja Dzejkobov pepeo nosi sa sobom dok San insistira da sahrane Loka. Od Ilane tada saznajemo da Smokey ne moze vise da menja oblik, dakle, da je zarobljen u Lokovom liku (verovatno zato sto je ubio Dzejkoba) i takodje saznajemo da Flok sada "regrutuje"! Mozda nije na odmet setiti se rata koji dolazi, o kome je govorio Vidmor u prethodnoj sezoni, kada se vec pominju regruti. Sahranjuju Loka i odlaze ka Hramu.

Flok zajedno sa Sojerom potom stize do Dzejkobove pecine gde su na zidovima napisana i precrtana brojna imena i brojevi pored njih. Tako vidimo da je Lok broj 4, Hugo broj 8, Sojer broj 15, Sajid broj 16, Dzek 23 i Kvon 42.
Flok kaze da su sve to Dzejkobovi kandidati za zastitnike Ostrva, sto je bio i sam Dzejkob, a na pitanje otkud brojevi kaze da je Dzejkob voleo brojeve.Ako ste se nadali da cemo vise saznati o brojevima - zasad je samo ovoliko! Potom kaze Sojeru da je Ostrvo sasvim obicno i da treba zajedno da odu sa njega! Sojer prihvata igru.

U Alt-u gledamo Loka kako biva otpusten sa posla jer je u Australiju isao na seminar, a ne na Walkabout, gde se nije ni pojavio. Napolju upoznaje Huga koji je sav u vazonu bogatog tipa "lako cemo" koji mu daje preporuku za posao. Saznajemo i da se Lok zeni sa Helen, ali i postaje nastavnik u skoli u kojoj radi niko drugi nego Ben Lajnus. Najveca misterija je kako je Ben u Altu kada je u vreme Incidenta bio sa Drugima i oporavljao se od rane. Ako je Ostrvo potonulo pod vodom sta ce tu Ben? Mozda Ostrvo u Altu nije potonulo 1977, nego kasnije nekim drugim sledom dogadjaja, ili.... ko bi ga znao, ipak je ovo Lost, a kako je Ben dospeo tu saznacemo valjda u epizodi dr Linus.


Vasi utisci o 4 epizodi...
Назад на врх Go down
http://www.lost-serbia.com

АуторПорука
comy
The Candidate
The Candidate
comy


Broj poruka : 708
Godina : 28
Lokacija : Sr. Kamenica
Datum upisa : 14.05.2009

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyWed Feb 17, 2010 9:45 am

oggledao sam epizodu.  Najbolja je od svih i mnogo toga objasnjava ali to ipak nije dovoljno da se sve shvati.Ne znam sta da kazem: Sa jedne strane mislim da sam sve razumeo, a sa druge mi nista nije jasno.Zanima me da li je Kate na listi a da nije precrtana?I ovako: svi koji su mrtvi su precrtani, samo ovi zivi su jos na spisku. Mozda je Jacob tako hteo, mozda je hteo svi da budu mrtvi sem ovih na listi
Назад на врх Go down
leftlife
Tabula Rasa
Tabula Rasa



Broj poruka : 2
Godina : 37
Datum upisa : 17.02.2010

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyWed Feb 17, 2010 10:30 am

"..... zbir ovih brojeva: (4+8+15+16+23+42) jednak 108.
Dezmondov sat u "Labudu" je morao da bude resetovan svakih 108 minuta
inače "teško nama", O6 su napustili ostrvo posle 108 dana provedenih na
njemu, a epizoda 6.05 će ako niste znali biti baš 108 sat od
početka serije."

"Da vidimo koja se još imena pominju na Jacobov listi ispisanoj po zidu
pećine. Ljudi oštrog vida i dovoljno bujne mašte tvrde da su prepoznali
sledeća imena i brojeve:

4 - Locke (John)
8 - Reyes (Hurley)
10 - Mattingley - Other
15 - Ford (James)
16 - Jarrah (Sayid)
23 - Shephard (Jack)
31 - Rutherford (Shannon)
42 - Kwon (Jin or Sun)
56 - Burke - (Juliet)
70 - Faraday (Daniel)
73 - Costa - ?
90 - Troupe - ?
115 - Bargas - ?
117 - Linus (Ben, Roger)
119 - Almeida - ?
142 - Lewis (Charlotte)
171 - Straume (Miles)
195 - Pace (Charlie)
222 - O'Toole - U.S. Military
233 - Jones - U.S. Military
291 - Domingo - U.S. Military
313 - Littleton (Claire or Aaron)
317 - Cunningham - U.S. Military
337 - Martin (Karl) - Other
346 - Grant - U.S. Military"


Izvor:
http://lost-finale.blogspot.com/2010/02/brojevi-4-8-15-16-23-42.html

Ako se ne varam niko nije postovao nista slicno.
Назад на врх Go down
Gost
Гост




06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyWed Feb 17, 2010 11:06 am

Ima specijalna tema za ovo, ali ne verujem da je ovo potpuno tacno, na lostpediji je sasvim drugacije objavljeno, verujem da oni nece pogresiti
Назад на врх Go down
zolla
The Moth
The Moth
zolla


Broj poruka : 285
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.02.2010

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyWed Feb 17, 2010 11:19 am

previse obracate paznju na te brojeve...ja mislim da oni nisu tolko bitni...

al mi je jako interesantan novi lik...plavi decak sa krvavim rukama...postoje teorije da je to Aron ili Jacob...
Назад на врх Go down
Dr.Marvin Candle
The Moth
The Moth
Dr.Marvin Candle


Broj poruka : 193
Godina : 32
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 01.02.2009

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyWed Feb 17, 2010 11:47 am

"Don't Tell Me What I Can't Do"...Ko sto bi rekli Smithsi "There`s a Light that never goes out"!Odlicna epizoda...
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1122425909&ref=profile
HeadBurn3r.
Ab Aeterno
Ab Aeterno
HeadBurn3r.


Broj poruka : 6328
Godina : 31
Lokacija : Novi Pazar
Datum upisa : 23.09.2008

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyWed Feb 17, 2010 11:58 am

Glasao sam za WOW, epizoda je odlicna, ovo sa brojevima je bas odlicno..
Назад на врх Go down
http://www.lost-serbia.com
The Constant
Dharma User
Dharma User
The Constant


Broj poruka : 791
Godina : 34
Lokacija : Exogenesis: In Transition
Datum upisa : 08.02.2009

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyWed Feb 17, 2010 12:05 pm

zolla ::
previse obracate paznju na te brojeve...ja mislim da oni nisu tolko bitni...

Apsolutno se slazem! Smile

Dr.Marvin Candle ::
"Don't Tell Me What I Can't Do"...Ko sto bi rekli Smithsi "There`s a Light that never goes out"!Odlicna epizoda...

Citiram te samo zato sto si spomenuo Smitse. Very Happy
Назад на врх Go down
http://www.last.fm/user/milann89
Yose
The Candidate
The Candidate
Yose


Broj poruka : 317
Godina : 40
Datum upisa : 04.02.2010

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyWed Feb 17, 2010 1:33 pm

epizoda je solidna...nisu previse morili sa scenama u drugoj realnosti van otoka i to mi je bilo super..


opet vise pitanja nego odgovora pomalo me to zivcira.. a najveci je fazon sto i od nekih ocitih stvari ljudi prave dramu i teorije


i dalje sam uz locka i sawyera.. gonite se vise i ostrvo i jacob i others i oceanic 815
Назад на врх Go down
The Constant
Dharma User
Dharma User
The Constant


Broj poruka : 791
Godina : 34
Lokacija : Exogenesis: In Transition
Datum upisa : 08.02.2009

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyWed Feb 17, 2010 1:52 pm

Makar su pitanja sada pocetak odgovora na stara pitanja. Razz

A za dramu i teorije... je l' cuo neko da je greska bila u prethodnoj epizodi sa onim datumom Claire-inog pregleda? Posto su ljudi oko tih mesec dana kasnije digli takvu frku. Very Happy
Назад на врх Go down
http://www.last.fm/user/milann89
angmar
Tabula Rasa
Tabula Rasa
angmar


Broj poruka : 20
Godina : 56
Datum upisa : 10.02.2010

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyWed Feb 17, 2010 3:07 pm

Izvrsna epizoda, stvarno! Samo donekle mogu da shvatim nestrpljenje, ne samo mnogih od vas na forumu, vec i mnogih mojih prijatelja koji su pratili ili prate 'Lost', u pogledu postavljanja i objasnjenja mnogih zagonetki tokom emitovanja serije. Pa, serija je tako i konstruisana da nesto delimicno objasni, a zatim ponovo postavi neku intrigu, svidjalo se to nekome ili ne (meni je jako zao sto su neki moji prijatelji odustali negde u 3. ili 4. sezoni, najverovatnije zbog nedostatka strpljenja). Meni to ne smeta, cak i kada bi se odgovori cekali do tih 'poslednjih 108 minuta' emitovanja na TV-u.Sve ce ipak biti objasnjeno kako su producenti i obecali! Trudim se da samo uzivam u ovom unikatnom TV programu i naravno, strepim, strahujem, nadam se i navijam za neke opcije! Ipak, mislim da je plavokosi decak Jacob!!!
Назад на врх Go down
Anakin
Tabula Rasa
Tabula Rasa



Broj poruka : 1
Godina : 34
Datum upisa : 17.02.2010

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyWed Feb 17, 2010 7:33 pm

Pozdrav svima, po prvi put... Smile

Što se tiče epizode, slažem se da je daleko najbolja u finalnoj sezoni i do sad je otkrila najviše (za razliku od prethodnih koje su me samo dodatno zbunile) ...
Što mi je također čudno, prošle sezone su nas ostavili na zapletu gdje se pojavila Claire dok u ovoj epizodi to nisu spomenili, što me malo naljutilo jer moram čekati novih tjedan dana da saznamo nešto o tome.
Ali kao što je netko već rekao, neke stvari se raspliću i dobio sam osjećaj da je ovo posljednja sezona.

uugh...jos tjedan dana do nove epizode Mad
Назад на врх Go down
oceanic6
Tabula Rasa
Tabula Rasa
oceanic6


Broj poruka : 19
Godina : 37
Datum upisa : 27.01.2010

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyWed Feb 17, 2010 10:15 pm

znaci ovi brojevi su zapravo 6 njih koje je jacob napiso..ali onda mi nije jasno, npr. zasto su ti brojevi napisani na hatch!? i od kud othersima ti brojevi..koji je razlog da se to napise na hatch? :/ 06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Icon_neutral
Назад на врх Go down
manijak iz kaknja
The Candidate
The Candidate
manijak iz kaknja


Broj poruka : 304
Godina : 31
Lokacija : Kakanj/Sarajevo
Datum upisa : 02.02.2010

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyWed Feb 17, 2010 10:37 pm

angmar ::
Ipak, mislim da je plavokosi decak Jacob!!!
Mislim da se ljudi varaju s ovom teorijom jer bi onda djecak rekao:
You know the rules,you can't kill ME
a ustvari kaze You know the rules,you can't kill HIM.
A isto mislim da Sawyer nije na Flocke-ovoj strani,jer realno povjerovati onakvoj bajci od Flocke moze samo Kate,a ne prevarant Sawyer...
Назад на врх Go down
The Constant
Dharma User
Dharma User
The Constant


Broj poruka : 791
Godina : 34
Lokacija : Exogenesis: In Transition
Datum upisa : 08.02.2009

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyWed Feb 17, 2010 10:57 pm

Ok, pokusacu po 100. put da objasnim za brojeve.

Brojevi su deo Valenzetijeve jednacine. Darma je pokusavala da na Ostrvu promeni te Brojeve jer oni u poretku 4 8 15 16 23 42 oznacavaju koliko nam je jos ostalo do samounistenja.

Sve sto je Darma ikada radila, radila je zbog menjanja tih brojeva. Stoga je logicno da ce na mestu gde se radi sa elektromagnetizmom kao zastitni znak staviti brojeve.

Za sve vreme postojanja Darme (a i kasnije), sa radio tornja bi se emitovala audio sekvenca brojeva. U trenutku kada bi neko na Ostrvu uspeo da promeni jedan od brojeva, emitovala bi se drugacija poruka (sto se nije desilo). Ovu transmisiju sa tornja su culi Sam i Leonard dok su bili na Pacifiku, a u ludnici je Leonard rekao Hugo-u za Brojeve. Danielle i njen tim su slucajno culi emitovanje, pa su ga pratili i zavrsili na Ostrvu.

Sto se tice same lose srece koju donose brojevi i sto se tice bilo kog fenomena za koji su vezani brojevi... ja sumnjam da ce da objasne. Jednostavno su to Brojevi. Slucajnost, sudbina, misticna moc - zaista je svejedno.

Cinjenica da su to brojevi Kandidata u Jacob-ovoj pecini... nemojte da se suvise nadate da je to jer je Jacob tipa znao za brojeve ili da svaki broj znaci nesto (tipa, 4 znaci celavost, upornost i strah, te se zato odnosi na Loka). Opet je slucajnost/sudbina sto su bas ti brojevi ostali neprecrtani (mada, eto, 4 je precrtan broj). Sluzi da bi se pomamili fanovi.

Ja mozda gresim, ali sto se mene tice, svako dodatno objasnjenje Brojeva bi narusilo njihov znacaj. Da, trebalo je u samoj seriji spomenuti ono sto je bilo u onoj igrici, ali jbg.

Ako gresim i Brojevi zaista predstavljaju nesto cija ce se moc opisati... well, sta je tu je. :/
Назад на врх Go down
http://www.last.fm/user/milann89
spuza
One of Them
One of Them



Broj poruka : 72
Godina : 50
Datum upisa : 26.01.2009

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyWed Feb 17, 2010 11:13 pm

Možda ću izgledati glupo ali meni nešto pada napamet da brojevi možda označavaju koliko neko od njih puta dolazi na ostrvo dok konačno svi ne odu sa njega i da se u suštini sve ovo ponavlja i da možda kada je ona bomba eksplodirala da su oni svi poginuli a da su ovo neki novi koji su sada ponovo na ostrvu. Lupam ali mislim da su brojevi za ovu seriju mnogo značajni jer su za mene brojevi i smokey najinteresantnije stvari. Oprostite na konfuziji u ovom mojem tekstu ali ova serija te totalno dezorijentše.
Назад на врх Go down
zolla
The Moth
The Moth
zolla


Broj poruka : 285
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.02.2010

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyWed Feb 17, 2010 11:19 pm

manijak iz kaknja ::
angmar ::
Ipak, mislim da je plavokosi decak Jacob!!!
Mislim da se ljudi varaju s ovom teorijom jer bi onda djecak rekao:
You know the rules,you can't kill ME
a ustvari kaze You know the rules,you can't kill HIM.

Ko kaze da je decak mislio na Jacoba??? Mozda se to HIM odnosi na Sawyera...
Назад на врх Go down
Trent
Confidence man
Confidence man
Trent


Broj poruka : 1148
Godina : 37
Datum upisa : 29.01.2010

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyWed Feb 17, 2010 11:54 pm

zolla ::
manijak iz kaknja ::
angmar ::
Ipak, mislim da je plavokosi decak Jacob!!!
Mislim da se ljudi varaju s ovom teorijom jer bi onda djecak rekao:
You know the rules,you can't kill ME
a ustvari kaze You know the rules,you can't kill HIM.

Ko kaze da je decak mislio na Jacoba??? Mozda se to HIM odnosi na Sawyera...
A sto bi mislio na Sojera? Covek u crnom nikad nije iskazao zelju da ubije Sojera, on mu treba da mu pomogne da pobegne sa ostrva. Ja sam sto posto siguran da je mislio na Dzejkoba i mislim da ce to producenti uskoro potvrditi.
Назад на врх Go down
The Constant
Dharma User
Dharma User
The Constant


Broj poruka : 791
Godina : 34
Lokacija : Exogenesis: In Transition
Datum upisa : 08.02.2009

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyThu Feb 18, 2010 12:03 am

Mene to podseca na ona pravila kojih su se morali drzati i Ben i Widmore. A oni su ih prekrsili. Kao.

A i ja mislim da je decak mislio da Locke ne sme da ubije nekog od Kandidata, moze samo da mu pruzi izbor.
Назад на врх Go down
http://www.last.fm/user/milann89
manijak iz kaknja
The Candidate
The Candidate
manijak iz kaknja


Broj poruka : 304
Godina : 31
Lokacija : Kakanj/Sarajevo
Datum upisa : 02.02.2010

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyThu Feb 18, 2010 12:41 am

zolla ::
manijak iz kaknja ::
angmar ::
Ipak, mislim da je plavokosi decak Jacob!!!
Mislim da se ljudi varaju s ovom teorijom jer bi onda djecak rekao:
You know the rules,you can't kill ME
a ustvari kaze You know the rules,you can't kill HIM.

Ko kaze da je decak mislio na Jacoba??? Mozda se to HIM odnosi na Sawyera...
to je vec moguce,ali da ne misli na Sawyera kao Sawyera,nego Sawyera kao kandidata,tj. da ne moze ubiti niti jednog od kandidata?
Назад на врх Go down
Gost
Гост




06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyThu Feb 18, 2010 1:03 am

A zasto mislite da su precrtana imena imena mrtvih? Sta ako su oni vec odavno presli rang kandidata, sta ako je Eko nakon smrti postao ono sto treba da postanes, i Carli potpuno sam siguran da je on to postao, to savrseno objasnjava njegovo pojavljivanje Harliju i poruka da se vrate na ostrvo, jer i oni to treba da postanu sto su otisli sa ostrva
Назад на врх Go down
nitobe
Deus ex Machina
Deus ex Machina
nitobe


Broj poruka : 1472
Godina : 53
Lokacija : 4 42 19 20 57 52
Datum upisa : 17.03.2009

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyThu Feb 18, 2010 1:05 am

Sto ste se svi uhvatili za Sojera. Decak se pojavio u trenutku kada je Flocke hteo da ubije/imao nameru da ubije Ricarda, barem se meni tako cini.
Pojavio se bas kada je Flocke pitao Ricarda da li je siguran da nece da podje sa njim posto ljudi "retko dobijaju drugu sansu!"
Mozda se cela prica odnosi na Ricarda.

Ja inace mislim da na Ostrvu postoji jos jedan entitet koji jos nismo videli. Locke je jedini koji je to video kao belu svetlost "I've looked into the very eye of this Island, and what I saw was beautiful."
Ni Eko, ni Sajid nisu mogli da potvrde tu pricu, vec su tvrdili da su videli nesto sasvim suprotno.
Dalji tok serije ce potvrditi/demantovati sta je tacno.
Назад на врх Go down
angmar
Tabula Rasa
Tabula Rasa
angmar


Broj poruka : 20
Godina : 56
Datum upisa : 10.02.2010

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyThu Feb 18, 2010 1:40 am

Da, interesantna je ideja o postojanju tog samosvojnog entiteta na Ostrvu, Nitobe! Ja cu se ipak vratiti na decaka. Ako sam dobro primetio, on se u svoja dva pojavljivanja prikazao u razlicitom zivotnom dobu i sa razlicitom duzinom frizure. Ne lici li vam to pomalo na Davida Bowmana iz 'Odiseje u svemiru 2001' ?! Mozda je stvarno taj decak entitet necega i svega sto je nekada bio Jacob i pojavljivace se u svojim raznim godistima?! A interesantna je i zacudjenost Flocka (nikad ne bih pomislio da ce pas komandanta Marka ovako daleko da dogura Wink) sto ga i Sawyer moze videti?! Flock nije ni mogao ubiti Jacoba,Manijace iz Kaknja Wink) pa je zato upotrebio Bena, mislim da je to apsolvirano! Ma, bas su me sad opasno zaintrigirali (kao i uvek, nista novo), posto sam i veliki fan 'Odiseje' !!!
Назад на врх Go down
Trent
Confidence man
Confidence man
Trent


Broj poruka : 1148
Godina : 37
Datum upisa : 29.01.2010

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyThu Feb 18, 2010 1:58 am

nitobe ::
Sto ste se svi uhvatili za Sojera. Decak se pojavio u trenutku kada je Flocke hteo da ubije/imao nameru da ubije Ricarda, barem se meni tako cini.
Pojavio se bas kada je Flocke pitao Ricarda da li je siguran da nece da podje sa njim posto ljudi "retko dobijaju drugu sansu!"
Mozda se cela prica odnosi na Ricarda.

Ja inace mislim da na Ostrvu postoji jos jedan entitet koji jos nismo videli. Locke je jedini koji je to video kao belu svetlost "I've looked into the very eye of this Island, and what I saw was beautiful."
Ni Eko, ni Sajid nisu mogli da potvrde tu pricu, vec su tvrdili da su videli nesto sasvim suprotno.
Dalji tok serije ce potvrditi/demantovati sta je tacno.
citao sam i teoriju da postoje dva smoke monster-a, jedan crni - man in black, i drugi beli - jacob

sta znam..
Назад на врх Go down
leftlife
Tabula Rasa
Tabula Rasa



Broj poruka : 2
Godina : 37
Datum upisa : 17.02.2010

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyThu Feb 18, 2010 2:13 am

Moguce skoz !
Назад на врх Go down
Sawyer
The Constant
The Constant
Sawyer


Broj poruka : 3000
Godina : 27
Lokacija : Kladovo, Srbija
Datum upisa : 11.01.2009

06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 EmptyThu Feb 18, 2010 6:30 am

Nije loše, serija je počela žešće da me smara. Baš mi je glupo sada, jedino mi se kraj svideo jer sam fan brojeva, cela epizoda je glupost. Znao sam da se neće pojaviti Claire, stvarno je sve gore i gore.
Назад на врх Go down
http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/index.htm
Sponsored content





06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06.04 The Substitute - Opsta diskusija   06.04 The Substitute - Opsta diskusija - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
06.04 The Substitute - Opsta diskusija
Назад на врх 
Страна 3 of 6Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» 06x17/18 - The End - Opsta diskusija
» Opsta diskusija o Lost Season 5
» 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi
» 06x03 - What Kate Does - Opšta diskusija
» 06x16 - What They Died For - Opsta diskusija

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
 :: Izgubljeni :: Enciklopedia :: Sezone :: 06x04 - The Substitute-
Скочи на: