Zdravo svima. Nastali smo da bi okupili sve fanove najbolje serije svih vremena, ostanite sa nama! Možete pronaći apsolutno SVE što pomislite vezano za seriju.
Hvala na poseti,
LOST-Serbia tim!
Zdravo svima. Nastali smo da bi okupili sve fanove najbolje serije svih vremena, ostanite sa nama! Možete pronaći apsolutno SVE što pomislite vezano za seriju.
Hvala na poseti,
LOST-Serbia tim!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи
Odbrojavanje
Poll
Omileljeni lik u Seriji?
Jack
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap13%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 13% [ 16 ]
Sawyer
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap25%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 25% [ 31 ]
Kate
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap9%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 9% [ 11 ]
Sayid
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap6%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 6% [ 7 ]
John Lock
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap11%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 11% [ 14 ]
Shannon
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap0%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Boon
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap2%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 2% [ 2 ]
Desmond
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap7%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 7% [ 9 ]
Mr.Eko
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap2%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 2% [ 2 ]
Ana Lucia
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap1%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Libby
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap0%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Michael
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap0%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Walt
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap0%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Juliet
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap4%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 4% [ 5 ]
Charlie
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap3%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 3% [ 4 ]
Hurley
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap8%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 8% [ 10 ]
Jin
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap0%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Sun
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap0%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Benjamin Linus
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap8%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 8% [ 10 ]
Claire
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap1%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Neko drugi
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap1%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Укупно гласова : 124

 

 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi

Go down 
+59
Juliet
FilipMurray
Ben Linus
zverko
pantokekec
rime
MythBuster
Sawyer
The Constant
PushTheButton
salash
zligital
MetalRex
Divna91
3smele3
Mr.Eko
crncuga
Frenki
HeadBurn3r.
duhsasekirom
Andrew Faraday
dule_rhc
bre.lost
master.np
Darkonius Faraday
che82
angmar
Shambala
niks
cijuk
black_pirate
stankodu
jafazec
spuza
bdj ns 92
Yose
RemaMC
djole9
MaRkO-The Candidate
bubanovic
MIB
SuperSerb
oceanic6
rebalza
Trent
yanke
Mechanical Animals
laki1991
Hopey
harry_ul
Alen Alpert
Uncle Sayid
Man In Black
bokac1984
manijak iz kaknja
Kristinazr94
Sasa Dinic
poalsa
nitobe
63 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 20 ... 38  Next

Vase misljenje o epizodi Across the Sea?
5. Savrseno
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap32%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 32% [ 42 ]
4. Odlicno
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap28%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 28% [ 37 ]
3. Dobro
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap27%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 27% [ 36 ]
2. Lose
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap7%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 7% [ 9 ]
1. Katastrofa
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_lcap5%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 I_vote_rcap
 5% [ 7 ]
Укупно гласова : 131
 

АуторПорука
nitobe
Deus ex Machina
Deus ex Machina
nitobe


Broj poruka : 1472
Godina : 53
Lokacija : 4 42 19 20 57 52
Datum upisa : 17.03.2009

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyTue May 11, 2010 3:21 am

First topic message reminder :

Jacob&MIB epizoda,


Recap by Nitobe,


Datum emitovanja: 11. Maj 2010.


Scenario: Carlton Cuse & Damon Lindelof


Rezija: Tucker Gates

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 6604631557061755826201026

U neko davno vreme na obalu ostrva se nasuce trudna Klaudija. Docekuje je nama jos uvek nepoznata zena koja joj odmah kaze da ce odgovor na svako njeno pitanje neminovno voditi ka novom pitanju.


Krece porodjaj, i radja se decak kome Klaudija daje ime Dzejkob. Odmah potom, radja se jos jedno dete, blizanac, koji je crnokos, ali kome Klaudija nije smislila ime. Odmah po porodjaju, nepoznata zena ubija trudnicu udarcem kamena po glavi.

Dva decaka odrastaju na Ostrvu, samo sa nepoznatom zenom za koju misle da im je Majka.

Deca sve vreme ne znaju da postoje drugi ljudi, da postoji svet i van tog Ostrva. Ona ih uci da ne veruju ljudima za koje kaze da su losi i opasni. U jednom trenutku, obojica nailaze na druge ljude u dzungli koji love divljeg vepra.

Kada su imali po 13 godina, Dzejkobov bezimeni brat nalazi na obali drvenu kutiju sa prastarom igrom koja se igra sa crnim i belim kamencicima tako sto se pomeraju po tabli. Kada Dzejkob upita sta je to, dobije odgovor da je to igra i da njegov brat jednostavno zna pravila. Kutiju kriju od majke, ali Dzejkob ipak otkriva njihovu tajnu. Majka tvrdi da je ona ostavila kutiju i da Dzejkob ne ume da laze, da nije kao i njegov brat.

Ipak, bezimenom decaku kaze da je poseban, za razliku od njegovog brata. Dete kaze da je ipak igra dosla do ostrva sa nekog drugog mesta - "Preko mora", na sta dobija odgovor da osim tog mesta nista drugo i ne postoji.

Kada mali MIB upita sta je to smrt, dobije odgovor da je to nesto o cemu on nikada nece morati brine.

U jednom trenutku, obojica nailaze na druge ljude u dzungli koji love divljeg vepra i obavestavaju majku o tome. Majka im kaze da ti ljudi nisu kao oni jer njih troje je na tom ostrvu "sa razlogom".
Potom ih odvodi do tajanstvene pecine na ostrvu koja je ispunjena svetloscu, u koju se sa prednje strane uliva potok. Kaze im da ce jedan od njih dvojice postati cuvar tog mesta, te da je ona ucinila stvari tako da njih dvojica nikada ne mogu povrediti jedan drugoga.
Objasnjava im i da je to svetlo nesto najtoplije i najsvetlije sto su ikada osetili, te da se moraju pobrinuti da ga niko nikada ne nadje. Kaze da se delic tog svetla nalazi u svakom coveku, ali da ljudi uvek hoce vise. Na kraju ih upozori, da ako se svetlo tu ugasi, ugasice se svuda.

Posle toga, njih dvojica igraju igru koju je mali MIB nasao na plazi, a posto Dzejkob gubi, mali MiB mu kaze da ce jednog dana moci da izmisli svoju igru i da sam odredi pravila za nju.

Malom MiBu se javlja pokojna majka, Klaudija, koja mu kaze istinu, da je ona njegova prava majka, a ne zena koja ih je odgajila i odvodi MIBa do sela u kome zive ljudi koje su pre toga dvojica brace videla. Trazi od Dzejkoba da zajedno odu kod ljudi, rekavsi mu pritom pravu istinu, koju mu je i majka rekla. Dzejkob odbija i ostaje sa macehom, dok MIB odlazi da zivi sa ljudima.

Narednih 30 godina MiB sa ljudima neprekidno kopa po ostrvu trazeci nacin da ode odatle, dok Dzejkob sve to iz prikrajka posmatra. Mib mu kaze da je njihova maceha bila u pravu kada su u pitanju ljudi, ali da je i dalje sa njima posto su uspeli da pronadju nacin da odu sa ostrva. Nudi Dzejkobu da zajedno odu sa ostrva, ali Dzejkob odbija.

Kada maceha sazna sta Mib namerava da uradi, odlazi do njega. On joj pokazuje da je otkrio nacin da dodje do svetlosti u sredistu ostrva tako sto ce kopati u dubinu. Kanalisuci kolicinu svetlosti i vode u sredistu ostrva bice u mogucnosti da napusti to mesto. Jedino mu je bilo preostalo da montira drveni tocak koji ce pokretati ceo mehanizam.

Posto je sve ovo cula, maceha udara MIba kamenom u glavu.
Potom vidimo da su svi ljudi pobijeni, mesto gde su kopali je zatrpano, a Mib se budi iz nesvesti i nalazi kutiju sa igrom koju su on Dzejkob igrali.

U medjuvremenu, maceha ponovo odvodi Dzejkoba do pecine svetlosti i kaze mu da se tu nalazi rodjenje, smrt i ponovno rodjenje, te da nema drugog izbora nego da Dzejkob postane njegov zastitnik. Takodje, upozorava Dzejkoba da nikad ne ulazi unutra jer ako to ucini doziveo bi sudbinu goru od smrti. Potom maceha promrlja nesto na latinskom i daje Dzejkobu da pije vino. Kada on to ucini, maceha mu kaze - Sada si kao ja.

Shvativsi da mu je maceha unistila dugogodisnji trud, odlazi do pecine gde su ona i Dzejkob ziveli i ubija je istim nozem koji je prethodno bio dat Alpertu da ubije Dzejkoba. Pre nego sto ce izdahnuti on je pita zasto nije dozvolila da ode sa ostrva i dobija odgovor da je to zato sto ga voli. Pre nego sto ce umreti, maceha kaze MIBu - "Hvala ti!"

Besan zbog smrti macehe, Dzejkob prebija Miba i odvodi ga do pecine i gurne ga u svetlost. Posto je Mib upao u svetlost, odjednom iz pecine jurne napolje Smoke MOnster. Dzejkob potom nalazi mrtvo telo svog brata i sahranjuje ga zajedno sa majkom, tako sto ih ostavlja u pecini gde su ziveli zajedno sa crnim i belim kamencicem iz igre koju su braca igrala.

U istoj toj pecini Dzek je nasao prazan kovceg svoga oca, ali i tu su bila i dva skeleta koja je u prvoj sezoni Dzon Lok nazvao Adam i Eva, kod kojih su i nasli vrecicu sa crnim i belim kamencicem.


Последњи пут изменио nitobe дана Fri Jun 04, 2010 3:00 am. изменио укупно 2 пута.
Назад на врх Go down

АуторПорука
Uncle Sayid
Confidence man
Confidence man
Uncle Sayid


Broj poruka : 892
Godina : 43
Lokacija : Santa Rosa Mental Health Institute
Datum upisa : 03.03.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyTue May 11, 2010 9:55 pm

Možda bih epizodi dao i prelaznu ocenu (i povrh svih gluposti), ali kad su ubacili one scene iz prve sezone, to je bio kraj. Pa zar smo mi toliko retardirani da bez toga ne bi povezali da se radi o Adamu i Evi? Ta scena je bila uvreda za inteligenciju svakog Lost fana.
Назад на врх Go down
yanke
Namaste
Namaste



Broj poruka : 36
Godina : 44
Datum upisa : 26.03.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyTue May 11, 2010 9:57 pm

harry_ul ::
au koji hejt prosipate.. ja ne znam sta vi zapravo ocekujete od serije? znaci kad god izadje nova epizoda vi se okupite odje i samo govorite kako je lose, prelose, uzasno, totalni promasaj itd. Sta, po vama bi dzejkob i mib trebalo da budu potomci faraona Tutankamona jel? meni je epizoda bila super i glasao sam za savrseno..

A sta ljudi moraju biti slozni sa tvoji misjenjem?

De ba popustite malo, svako ima svoje misljenje i iznosi kako je njemu pasala epizoda, ako neko kaze da je losa losa je njemu, nema potrebe da ga napadate, vi imate svoje misljenje, neko drugi svoje i vozdra.
Назад на врх Go down
Mechanical Animals
One of Them
One of Them
Mechanical Animals


Broj poruka : 118
Godina : 36
Datum upisa : 12.09.2009

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyTue May 11, 2010 9:59 pm

Uncle Sayid ::
ali kad su ubacili one scene iz prve sezone, to je bio kraj. Pa zar smo mi toliko retardirani da bez toga ne bi povezali da se radi o Adamu i Evi? Ta scena je bila uvreda za inteligenciju svakog Lost fana.

Slazem se. Prosle nedelje sam citao kako ce tri glavna lika da se pojave u epizodi i da ce nam to dokazati da su scenaristi od pocetka znali sta rade, ali ovo je smesno zaista.
Назад на врх Go down
Trent
Confidence man
Confidence man
Trent


Broj poruka : 1148
Godina : 37
Datum upisa : 29.01.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyTue May 11, 2010 10:00 pm

Nisam zadovoljan epizodom, necu cak ni da pocnem da nabrajam zasto.. I nije zato sto sam mnogo ocekivao, za Ab Aeterno sam bio jos vise nestrpljiv a ona je opravdala sva ocekivanja.

I to sto su MIB i njegova keva Adam i Eva nikako ne znaci da su od pocetka sve ovo planiralii.
Назад на врх Go down
harry_ul
Namaste
Namaste
harry_ul


Broj poruka : 41
Godina : 36
Lokacija : Hydra Island
Datum upisa : 05.02.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyTue May 11, 2010 10:04 pm

btw glumac koji glumi dzejkobovog brata je fenomenalno odglumio a dzejkob je sav kao curica neka 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 962463
Назад на врх Go down
Alen Alpert
Ab Aeterno
Ab Aeterno
Alen Alpert


Broj poruka : 2955
Godina : 34
Lokacija : Othersvile
Datum upisa : 04.05.2009

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyTue May 11, 2010 10:07 pm

Uncle Sayid ::
Možda bih epizodi dao i prelaznu ocenu (i povrh svih gluposti), ali kad su ubacili one scene iz prve sezone, to je bio kraj. Pa zar smo mi toliko retardirani da bez toga ne bi povezali da se radi o Adamu i Evi? Ta scena je bila uvreda za inteligenciju svakog Lost fana.
To je bila kap koja je prelila casu. Veruj mi i mene je to uvredilo.
Назад на врх Go down
Uncle Sayid
Confidence man
Confidence man
Uncle Sayid


Broj poruka : 892
Godina : 43
Lokacija : Santa Rosa Mental Health Institute
Datum upisa : 03.03.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyTue May 11, 2010 10:19 pm

Pošto vidim da je harry_ul uporan pa je ubacio one glasove evo jedne tabele samo za njega.
http://2.bp.blogspot.com/_RrObyQ3XzcY/S-pxOajALdI/AAAAAAAAzJs/4xSfhY7boKM/s1600/Clipboard01.png
Назад на врх Go down
harry_ul
Namaste
Namaste
harry_ul


Broj poruka : 41
Godina : 36
Lokacija : Hydra Island
Datum upisa : 05.02.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyTue May 11, 2010 10:22 pm

haha ma opusteno ujka sajide ne nerviraj se 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Icon_surprised inace ta tabela nije tacna! (salim se 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 444783 )
Назад на врх Go down
Uncle Sayid
Confidence man
Confidence man
Uncle Sayid


Broj poruka : 892
Godina : 43
Lokacija : Santa Rosa Mental Health Institute
Datum upisa : 03.03.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyTue May 11, 2010 10:25 pm

Ma zabole mene da se nerviram zbog toga. Ja te ocene ionako ne fermam 5%. Čak i da je ova epizoda na vrhu te liste, ja bih opet rekao da je sranje. Ali kad već neko tvrdi nešto što nije istina, moram da ga raskrinkam. 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 107621
Назад на врх Go down
harry_ul
Namaste
Namaste
harry_ul


Broj poruka : 41
Godina : 36
Lokacija : Hydra Island
Datum upisa : 05.02.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyTue May 11, 2010 10:28 pm

ok da se preformulisem: meni se epizoda generalno svidjela sem nekih detalja koje su mogli i bolje da odrade. i postujem misljenje ljudi kojima se nije svidjela. etooo 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Icon_cool
i realno, ja mislim da nas ove dvije epizode nece nesto posebno oduseviti
Назад на врх Go down
rebalza
Tabula Rasa
Tabula Rasa



Broj poruka : 13
Godina : 38
Datum upisa : 28.03.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyTue May 11, 2010 10:39 pm

pa sta je ta lista trebalo da pokaze? kako je ova epizoda sa losim rejtingom. ali pokazuje kako je u samom vrhu candidate, epizoda koja je i ovde poprilicno popljuvana. mene cudi da su ljudi uopste imali tolika ocekivanja od ove epizode. nista meni nije nagovestavalo da ce to biti neka epohalna epizoda, niti mi se previse svidelo sto ce biti cela u nekom vremenu nama manje poznatom i sa karakterima ipak sporednim. 
dakle ono sto sam otprilike od epizode ocekivao, apsolutno to sam i dobio..slozio bih se sa jos par ljudi da nisu morali na onakav nacin da nam objasnjavaju sta su adam i eva i da naravno to nije nikakav dokaz za to da su jos od pocetka znali (mada ja ni ne citam i ne slusam to gde su to izjavljivali). velika glupost je i to sto sto eto treba da se cuva svetlost-izvor, a ne zna se ni sta on pruza, niti kako da se cuva ....    onda nije nam razjasnjeno ni kako se jacob od tog dana vise nikad nije promenio, tj. ostario, niti nam je objasnjeno kako njihova "majka" nije starila. receno nam je da postoji pravilo da ne mogu jedan drugoga da ubiju mib i miw ali kako se to pravilo prenosi sa miw na sve ostale kandidate to mi bas nije jasno.odnos izmedju mib i miw su objasnili, mi sad znamo zasto su na drugacijim stranama i to je jedan od odgovara za kojim su mnogi zudeli, a i ono sta zapravo ostrvo jeste ili, sta je sa njim toliko dragoceno. sad ti odgovori neke zadovoljavaju a neke ne, ali to je ono sto su obecali. da ce dati odgovore na najosnovnija pitanja.
Назад на врх Go down
laki1991
The Moth
The Moth
laki1991


Broj poruka : 225
Godina : 32
Lokacija : tu... odma iza ugla
Datum upisa : 24.03.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyTue May 11, 2010 10:45 pm

pa dobro ljudi da je epizoda bila prikazana u petoj sezoni kada prvi put vidimo jacoba bila bi odlicna , al ovako pred sam kraj da mi daju ovu epizodu pa stvarno su slepci ... dobro je neko rekao da je ova trebala da se zove ab aeterno.
PS: kako glasi tacan prevod sledece epizode : What they died for , za sta su oni umrli ? il' drugacije.
Назад на врх Go down
oceanic6
Tabula Rasa
Tabula Rasa
oceanic6


Broj poruka : 19
Godina : 37
Datum upisa : 27.01.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyTue May 11, 2010 10:57 pm

kak je jacob naso put sa otoka, a mib nije mogo nac nikako :/ ...on je iso posjecivat lostiće izvan otoka
Назад на врх Go down
Uncle Sayid
Confidence man
Confidence man
Uncle Sayid


Broj poruka : 892
Godina : 43
Lokacija : Santa Rosa Mental Health Institute
Datum upisa : 03.03.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyTue May 11, 2010 11:08 pm

oceanic6 ::
kak je jacob naso put sa otoka, a mib nije mogo nac nikako :/ ...on je iso posjecivat lostiće izvan otoka
Pa kad Jacob popije magično vino, događa se neverovatna promena. Zar nije sve lepo objašnjeno - magično vino, magična svetlost, magični MiB koji zna šta dobiješ kad pomešaš vodu i svetlost, svako ko popije vino postane magičan i može da određuje pravila...Odgovor na sva pitanja u seriji je magija. A mi raspravljamo o delovima hidrogenske bombe. Baš smo blesavi.
Назад на врх Go down
Trent
Confidence man
Confidence man
Trent


Broj poruka : 1148
Godina : 37
Datum upisa : 29.01.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyTue May 11, 2010 11:13 pm

laki1991 ::
pa dobro ljudi da je epizoda bila prikazana u petoj sezoni kada prvi put vidimo jacoba bila bi odlicna , al ovako pred sam kraj da mi daju ovu epizodu pa stvarno su slepci ... dobro je neko rekao da je ova trebala da se zove ab aeterno.
PS: kako glasi tacan prevod sledece epizode : What they died for , za sta su oni umrli ? il' drugacije.
Dvosmisleno je, moze da znaci "zasto su umrli" ili "ono zbog cega su umrli"
Назад на врх Go down
oceanic6
Tabula Rasa
Tabula Rasa
oceanic6


Broj poruka : 19
Godina : 37
Datum upisa : 27.01.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyTue May 11, 2010 11:17 pm

nije dvosmisleno..nego je za što su umrli...nikako prijevod nemoze bit zbog cega su umrli
Назад на врх Go down
Uncle Sayid
Confidence man
Confidence man
Uncle Sayid


Broj poruka : 892
Godina : 43
Lokacija : Santa Rosa Mental Health Institute
Datum upisa : 03.03.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyTue May 11, 2010 11:23 pm

oceanic6 ::
nije dvosmisleno..nego je za što su umrli...nikako prijevod nemoze bit zbog cega su umrli
Tačno. Ako kažeš "zbog čega su umrli" to može da ispadne da se odnosi na uzrok njihove smrti, a suština naslova epizode je u tome "za šta su se žrtvovali".
Назад на врх Go down
Trent
Confidence man
Confidence man
Trent


Broj poruka : 1148
Godina : 37
Datum upisa : 29.01.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyWed May 12, 2010 12:02 am

Uncle Sayid ::
oceanic6 ::
nije dvosmisleno..nego je za što su umrli...nikako prijevod nemoze bit zbog cega su umrli
Tačno. Ako kažeš "zbog čega su umrli" to može da ispadne da se odnosi na uzrok njihove smrti, a suština naslova epizode je u tome "za šta su se žrtvovali".

Kad pitas za uzrok smrti kazes "od cega" a ne "zbog cega" Wink

I koliko ja znam, "zbog cega" i "za sta" imaju isto znacenje u srpskom, samo je "za sta" vise kolokvijalno.

(a da se ne zbunite, "zbog cega" je sinonimno i sa "zasto" Smile)

Al nije ni bitno, ne mogu sad i oko prevodjenja da diskutujem Smile


Последњи изменио Trent дана Wed May 12, 2010 12:10 am. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
SuperSerb
Confidence man
Confidence man
SuperSerb


Broj poruka : 331
Godina : 31
Lokacija : Ćuprija
Datum upisa : 24.09.2008

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyWed May 12, 2010 12:05 am

What They Died For - ja bih ovde dao malo slobodniji prevod, "Svrha njihove smrti/žrtve".
Što se tiče ove epizode, ja sam ovde izgleda zalutao, meni je bila super, možda čak i najbolja u sezoni - i jedina je kojoj sam dao ocenu 5.
I što neko reče - baš su ujebali scenaristi kraj sa onim starim scenama iz prve sezone, 99% gledalaca se sigurno sećalo toga.
Назад на врх Go down
http://www.24-fansite.com
MIB
One of Them
One of Them
MIB


Broj poruka : 62
Godina : 39
Lokacija : Island
Datum upisa : 09.05.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyWed May 12, 2010 12:09 am

Iznenadjni ste ovakvim razvojem dogadjaja, pa crno bijeli svijet jos nije izmisljen, isuvise je uredjen da bi postojao. A vijerovatno bi bio dosadan zato sto je isuvise pravolinijski.





Struktura razmisljanja jednog MIB-a (edit by w-alt)



Istorijski, religijski i filozofski. MiB ne moze biti totalno zlo, kao sto ni MiW ne moze biti totalno dobro. U svakom covijeku se odigrava vjecita borba dobra i zla. Ali jedno uvijek nadvlada. Zbog toga je MiB samo jedan od obicnih ljudi, a ne Devil. Jacob je obican takodjer, ali nije niti bog niti andjeo. On je samo zao covijek. Vidi mu se u ocima.

Otok nije mijesto gde se zlo cuva “zacepljeno u boci”. To je samo mijesto koje je “NAJBLIZE BOGU”. Na takvom mijestu mora da postoji neka vrsta prolaza ili rupe koja bi omogucila sve one cudne dogadjaje na otoku. Ja sam to nazvao “izvor”, i to bez spojlera.

Takva jedna rupa (ako ce me izraz IZVOR banovati) je source neverovatnih moci i ona neminovno privlaci halapljive ljude (vecina je takva, ako ne i svi, izuzev originalnog Locke(a)). Skoro da je prirodno da ce se ljudi potuci oko takvog necega, pa makar bili i braca ili braca i SESTRE.

About Widmore. On je kao kopac zlata na divljem zapadu. Zajebao bi sve zarad sebe i svog bogatstva. Glavni exLocke(ov) zadatak je da ga sprijeci da dovede old age japanske turiste da spiraju staracke fleke na izvoru i za to im naplati gomilu jena. A Jacob je sve to skuvao. On je doveo Richard(a), Widmore(a), fly 815 ... koji drek od covijeka.



Da budem potpuno jasan, ovo sa Japancima je samo figurativno.



P.S.



Locke ili exLocke ce ispuniti djecacki san BiB (boy in black) da napusti ostrvo, ono sto je sebicni Jacob upropastio iz neshvatanja. BiB nije bio toliko gramziv da se upusta u cuvanje rupe.



EDIT: by W-ALT



Dodao MIB: Epizoda je odlicna. Vidi se da su mucnuli glavom.
Назад на врх Go down
Uncle Sayid
Confidence man
Confidence man
Uncle Sayid


Broj poruka : 892
Godina : 43
Lokacija : Santa Rosa Mental Health Institute
Datum upisa : 03.03.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyWed May 12, 2010 12:12 am

Trent ::
Uncle Sayid ::
oceanic6 ::
nije dvosmisleno..nego je za što su umrli...nikako prijevod nemoze bit zbog cega su umrli
Tačno. Ako kažeš "zbog čega su umrli" to može da ispadne da se odnosi na uzrok njihove smrti, a suština naslova epizode je u tome "za šta su se žrtvovali".

Kad pitas za uzrok smrti kazes "od cega" a ne "zbog cega" Wink

I koliko ja znam, "zbog cega" i "za sta" imaju isto znacenje u srpskom, samo je "za sta" vise kolokvijalno.

Al nije ni bitno, ne mogu sad i oko prevodjenja da diskutujem Smile
Pa jbg, ti si sam rekao da je dvosmisleno, a kad ovako kažeš ispada da nije dvosmisleno. Al' nebitno je zaista. Ionako nećemo dobiti odgovor 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 107621
Назад на врх Go down
Trent
Confidence man
Confidence man
Trent


Broj poruka : 1148
Godina : 37
Datum upisa : 29.01.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyWed May 12, 2010 12:16 am

Uncle Sayid ::
Trent ::
Uncle Sayid ::
oceanic6 ::
nije dvosmisleno..nego je za što su umrli...nikako prijevod nemoze bit zbog cega su umrli
Tačno. Ako kažeš "zbog čega su umrli" to može da ispadne da se odnosi na uzrok njihove smrti, a suština naslova epizode je u tome "za šta su se žrtvovali".

Kad pitas za uzrok smrti kazes "od cega" a ne "zbog cega" Wink

I koliko ja znam, "zbog cega" i "za sta" imaju isto znacenje u srpskom, samo je "za sta" vise kolokvijalno.

Al nije ni bitno, ne mogu sad i oko prevodjenja da diskutujem Smile
Pa jbg, ti si sam rekao da je dvosmisleno, a kad ovako kažeš ispada da nije dvosmisleno. Al' nebitno je zaista. Ionako nećemo dobiti odgovor 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 107621
Editovao sam posle i dodao i drugo znacenje Smile

I kad sam rekao dvosmisleno nisam ja mislio da je to neka velika razlika, ali opet se moze prevesti na dva nacina, u zavisnosti od toga sta je odgovor. Smile
Назад на врх Go down
Mechanical Animals
One of Them
One of Them
Mechanical Animals


Broj poruka : 118
Godina : 36
Datum upisa : 12.09.2009

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyWed May 12, 2010 12:17 am

Tu scenu iz prve sezone su ponovo prikazali da bi videli kako je Dzek bio napucan i da bi domacice od 40tak godina malo ovlazile. Smile
Назад на врх Go down
Trent
Confidence man
Confidence man
Trent


Broj poruka : 1148
Godina : 37
Datum upisa : 29.01.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyWed May 12, 2010 12:18 am

Mechanical Animals ::
Tu scenu iz prve sezone su ponovo prikazali da bi videli kako je Dzek bio napucan i da bi domacice od 40tak godina malo ovlazile. Smile
Pokazali su zato sto se gomila ljudi koji nisu fanatici verovatno i ne seca tih kostura. Evo sad caleta da se pitam dal se seca kostura iz prve sezone, nisam siguran da bi se setio Very Happy
Назад на врх Go down
Uncle Sayid
Confidence man
Confidence man
Uncle Sayid


Broj poruka : 892
Godina : 43
Lokacija : Santa Rosa Mental Health Institute
Datum upisa : 03.03.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 EmptyWed May 12, 2010 12:22 am

Trent ::
Mechanical Animals ::
Tu scenu iz prve sezone su ponovo prikazali da bi videli kako je Dzek bio napucan i da bi domacice od 40tak godina malo ovlazile. Smile
Pokazali su zato sto se gomila ljudi koji nisu fanatici verovatno i ne seca tih kostura. Evo sad caleta da se pitam dal se seca kostura iz prve sezone, nisam siguran da bi se setio Very Happy
Pa prikazali su ih i u ovoj sezoni već. A kad su već ubacivali te scene mogli su da ostave i onaj deo kad je Džek procenjivao starost po raspadanju odeće. 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 107621
Назад на врх Go down
Sponsored content





06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi
Назад на врх 
Страна 2 of 38Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 20 ... 38  Next
 Similar topics
-
» 06x17/18 - The End - Opsta diskusija
» 06.04 The Substitute - Opsta diskusija
» 06x13 - The Last Recruit - Opsta diskusija
» Opsta diskusija o Lost Season 1
» 06x14 - The Candidate - Opsta diskusija

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
 :: Izgubljeni :: Enciklopedia :: Sezone :: 06x15 - Across The Sea-
Скочи на: