Zdravo svima. Nastali smo da bi okupili sve fanove najbolje serije svih vremena, ostanite sa nama! Možete pronaći apsolutno SVE što pomislite vezano za seriju.
Hvala na poseti,
LOST-Serbia tim!
Zdravo svima. Nastali smo da bi okupili sve fanove najbolje serije svih vremena, ostanite sa nama! Možete pronaći apsolutno SVE što pomislite vezano za seriju.
Hvala na poseti,
LOST-Serbia tim!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи
Odbrojavanje
Poll
Omileljeni lik u Seriji?
Jack
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap13%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 13% [ 16 ]
Sawyer
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap25%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 25% [ 31 ]
Kate
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap9%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 9% [ 11 ]
Sayid
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap6%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 6% [ 7 ]
John Lock
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap11%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 11% [ 14 ]
Shannon
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap0%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Boon
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap2%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 2% [ 2 ]
Desmond
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap7%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 7% [ 9 ]
Mr.Eko
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap2%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 2% [ 2 ]
Ana Lucia
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap1%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Libby
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap0%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Michael
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap0%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Walt
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap0%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Juliet
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap4%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 4% [ 5 ]
Charlie
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap3%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 3% [ 4 ]
Hurley
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap8%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 8% [ 10 ]
Jin
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap0%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Sun
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap0%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Benjamin Linus
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap8%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 8% [ 10 ]
Claire
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap1%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Neko drugi
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap1%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Укупно гласова : 124

 

 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi

Go down 
+59
Juliet
FilipMurray
Ben Linus
zverko
pantokekec
rime
MythBuster
Sawyer
The Constant
PushTheButton
salash
zligital
MetalRex
Divna91
3smele3
Mr.Eko
crncuga
Frenki
HeadBurn3r.
duhsasekirom
Andrew Faraday
dule_rhc
bre.lost
master.np
Darkonius Faraday
che82
angmar
Shambala
niks
cijuk
black_pirate
stankodu
jafazec
spuza
bdj ns 92
Yose
RemaMC
djole9
MaRkO-The Candidate
bubanovic
MIB
SuperSerb
oceanic6
rebalza
Trent
yanke
Mechanical Animals
laki1991
Hopey
harry_ul
Alen Alpert
Uncle Sayid
Man In Black
bokac1984
manijak iz kaknja
Kristinazr94
Sasa Dinic
poalsa
nitobe
63 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38  Next

Vase misljenje o epizodi Across the Sea?
5. Savrseno
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap32%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 32% [ 42 ]
4. Odlicno
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap28%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 28% [ 37 ]
3. Dobro
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap27%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 27% [ 36 ]
2. Lose
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap7%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 7% [ 9 ]
1. Katastrofa
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_lcap5%06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 I_vote_rcap
 5% [ 7 ]
Укупно гласова : 131
 

АуторПорука
nitobe
Deus ex Machina
Deus ex Machina
nitobe


Broj poruka : 1472
Godina : 53
Lokacija : 4 42 19 20 57 52
Datum upisa : 17.03.2009

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 11, 2010 3:21 am

First topic message reminder :

Jacob&MIB epizoda,


Recap by Nitobe,


Datum emitovanja: 11. Maj 2010.


Scenario: Carlton Cuse & Damon Lindelof


Rezija: Tucker Gates

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 6604631557061755826201026

U neko davno vreme na obalu ostrva se nasuce trudna Klaudija. Docekuje je nama jos uvek nepoznata zena koja joj odmah kaze da ce odgovor na svako njeno pitanje neminovno voditi ka novom pitanju.


Krece porodjaj, i radja se decak kome Klaudija daje ime Dzejkob. Odmah potom, radja se jos jedno dete, blizanac, koji je crnokos, ali kome Klaudija nije smislila ime. Odmah po porodjaju, nepoznata zena ubija trudnicu udarcem kamena po glavi.

Dva decaka odrastaju na Ostrvu, samo sa nepoznatom zenom za koju misle da im je Majka.

Deca sve vreme ne znaju da postoje drugi ljudi, da postoji svet i van tog Ostrva. Ona ih uci da ne veruju ljudima za koje kaze da su losi i opasni. U jednom trenutku, obojica nailaze na druge ljude u dzungli koji love divljeg vepra.

Kada su imali po 13 godina, Dzejkobov bezimeni brat nalazi na obali drvenu kutiju sa prastarom igrom koja se igra sa crnim i belim kamencicima tako sto se pomeraju po tabli. Kada Dzejkob upita sta je to, dobije odgovor da je to igra i da njegov brat jednostavno zna pravila. Kutiju kriju od majke, ali Dzejkob ipak otkriva njihovu tajnu. Majka tvrdi da je ona ostavila kutiju i da Dzejkob ne ume da laze, da nije kao i njegov brat.

Ipak, bezimenom decaku kaze da je poseban, za razliku od njegovog brata. Dete kaze da je ipak igra dosla do ostrva sa nekog drugog mesta - "Preko mora", na sta dobija odgovor da osim tog mesta nista drugo i ne postoji.

Kada mali MIB upita sta je to smrt, dobije odgovor da je to nesto o cemu on nikada nece morati brine.

U jednom trenutku, obojica nailaze na druge ljude u dzungli koji love divljeg vepra i obavestavaju majku o tome. Majka im kaze da ti ljudi nisu kao oni jer njih troje je na tom ostrvu "sa razlogom".
Potom ih odvodi do tajanstvene pecine na ostrvu koja je ispunjena svetloscu, u koju se sa prednje strane uliva potok. Kaze im da ce jedan od njih dvojice postati cuvar tog mesta, te da je ona ucinila stvari tako da njih dvojica nikada ne mogu povrediti jedan drugoga.
Objasnjava im i da je to svetlo nesto najtoplije i najsvetlije sto su ikada osetili, te da se moraju pobrinuti da ga niko nikada ne nadje. Kaze da se delic tog svetla nalazi u svakom coveku, ali da ljudi uvek hoce vise. Na kraju ih upozori, da ako se svetlo tu ugasi, ugasice se svuda.

Posle toga, njih dvojica igraju igru koju je mali MIB nasao na plazi, a posto Dzejkob gubi, mali MiB mu kaze da ce jednog dana moci da izmisli svoju igru i da sam odredi pravila za nju.

Malom MiBu se javlja pokojna majka, Klaudija, koja mu kaze istinu, da je ona njegova prava majka, a ne zena koja ih je odgajila i odvodi MIBa do sela u kome zive ljudi koje su pre toga dvojica brace videla. Trazi od Dzejkoba da zajedno odu kod ljudi, rekavsi mu pritom pravu istinu, koju mu je i majka rekla. Dzejkob odbija i ostaje sa macehom, dok MIB odlazi da zivi sa ljudima.

Narednih 30 godina MiB sa ljudima neprekidno kopa po ostrvu trazeci nacin da ode odatle, dok Dzejkob sve to iz prikrajka posmatra. Mib mu kaze da je njihova maceha bila u pravu kada su u pitanju ljudi, ali da je i dalje sa njima posto su uspeli da pronadju nacin da odu sa ostrva. Nudi Dzejkobu da zajedno odu sa ostrva, ali Dzejkob odbija.

Kada maceha sazna sta Mib namerava da uradi, odlazi do njega. On joj pokazuje da je otkrio nacin da dodje do svetlosti u sredistu ostrva tako sto ce kopati u dubinu. Kanalisuci kolicinu svetlosti i vode u sredistu ostrva bice u mogucnosti da napusti to mesto. Jedino mu je bilo preostalo da montira drveni tocak koji ce pokretati ceo mehanizam.

Posto je sve ovo cula, maceha udara MIba kamenom u glavu.
Potom vidimo da su svi ljudi pobijeni, mesto gde su kopali je zatrpano, a Mib se budi iz nesvesti i nalazi kutiju sa igrom koju su on Dzejkob igrali.

U medjuvremenu, maceha ponovo odvodi Dzejkoba do pecine svetlosti i kaze mu da se tu nalazi rodjenje, smrt i ponovno rodjenje, te da nema drugog izbora nego da Dzejkob postane njegov zastitnik. Takodje, upozorava Dzejkoba da nikad ne ulazi unutra jer ako to ucini doziveo bi sudbinu goru od smrti. Potom maceha promrlja nesto na latinskom i daje Dzejkobu da pije vino. Kada on to ucini, maceha mu kaze - Sada si kao ja.

Shvativsi da mu je maceha unistila dugogodisnji trud, odlazi do pecine gde su ona i Dzejkob ziveli i ubija je istim nozem koji je prethodno bio dat Alpertu da ubije Dzejkoba. Pre nego sto ce izdahnuti on je pita zasto nije dozvolila da ode sa ostrva i dobija odgovor da je to zato sto ga voli. Pre nego sto ce umreti, maceha kaze MIBu - "Hvala ti!"

Besan zbog smrti macehe, Dzejkob prebija Miba i odvodi ga do pecine i gurne ga u svetlost. Posto je Mib upao u svetlost, odjednom iz pecine jurne napolje Smoke MOnster. Dzejkob potom nalazi mrtvo telo svog brata i sahranjuje ga zajedno sa majkom, tako sto ih ostavlja u pecini gde su ziveli zajedno sa crnim i belim kamencicem iz igre koju su braca igrala.

U istoj toj pecini Dzek je nasao prazan kovceg svoga oca, ali i tu su bila i dva skeleta koja je u prvoj sezoni Dzon Lok nazvao Adam i Eva, kod kojih su i nasli vrecicu sa crnim i belim kamencicem.


Последњи пут изменио nitobe дана Fri Jun 04, 2010 3:00 am. изменио укупно 2 пута.
Назад на врх Go down

АуторПорука
Yose
The Candidate
The Candidate
Yose


Broj poruka : 317
Godina : 40
Datum upisa : 04.02.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 10:35 am

naravno zaboravio sam najbolju:
scena kad Eko-u dodje banda u crkvu po drugi put i kao glavni mu vice:
"Ne znas ti ko sam ja" .. da bi Eko kad ga je frajer molio za milost rekao
njemu: "Ne znas ti ko sam ja!" - zviz (gdje ces na rusiju) Smile


@Juliet ... kakvo ce to biti glasanje kad ce normalno nasi fanovi izabrati The Constant kao najbolju tako da mi to i nije neko glasanje
Назад на врх Go down
Juliet
One of Them
One of Them
Juliet


Broj poruka : 147
Godina : 36
Datum upisa : 11.02.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 10:37 am

A sto si siguran da bi izabrali bas tu epizodu? Ja ne bih.
Назад на врх Go down
Yose
The Candidate
The Candidate
Yose


Broj poruka : 317
Godina : 40
Datum upisa : 04.02.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 11:09 am

pobijedili bi sayidov i trendov lobi za tu epizodu - znaci nemamo sanse Smile
Назад на врх Go down
MetalRex
The Candidate
The Candidate
MetalRex


Broj poruka : 341
Godina : 37
Lokacija : Ispod kruske
Datum upisa : 13.05.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 11:11 am

Njabolja u 6 sezoni je Across the sea i Ab Aeterno zbog odgovora koje su pruzile. Kakvih-takvih. Smile
Назад на врх Go down
Darkonius Faraday
Confidence man
Confidence man
Darkonius Faraday


Broj poruka : 1202
Godina : 33
Lokacija : BeOgrad
Datum upisa : 15.01.2009

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 11:13 am

Mislim da smo vec glasali za najbolju epizodu i pobedio je The Constant i bez Trenta i Uncle Sayida (takođe i bez vas pošto ste vi svi relativno novi članovi) Very Happy,
Назад на врх Go down
laki1991
The Moth
The Moth
laki1991


Broj poruka : 225
Godina : 32
Lokacija : tu... odma iza ugla
Datum upisa : 24.03.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 11:14 am

ali sada kad su acros the sea i aeterno u trci konstanta nema sanse 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Icon_razz
Назад на врх Go down
PushTheButton
Ab Aeterno
Ab Aeterno
PushTheButton


Broj poruka : 426
Godina : 36
Datum upisa : 13.05.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 11:32 am

Da The constant je mozda najbolja epizoda u Lostu, ne toliko zbog sadrzaja (koji je nesto iznad proseka) koliko zbog harizmaticnog lika Dezmonda i samog glumca Henry Ian Cusicka. Sve Dezmondove epizode su extr-azanimljive. Ponekad su pravo osvezenje. Bas kad radnja upadne u monotoniju ubace Dezmonda i dignu tenziju do vrha. Mislim da ce se drzati ovog oprobanog recepta do kraja.

Ako je suditi po pruzenim odgovorima Across ... i Ab ... su neprevazidjene. Cekajte ima jos 3 sata Losta. Bez preranih zakljucaka.

Da. Jedva cekam da vidim Iana u filmu o Darwinu. Mora da ga je otkinuo.
Назад на врх Go down
MetalRex
The Candidate
The Candidate
MetalRex


Broj poruka : 341
Godina : 37
Lokacija : Ispod kruske
Datum upisa : 13.05.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 11:38 am

PushTheButton ::
Da The constant je mozda najbolja epizoda u Lostu, ne toliko zbog sadrzaja (koji je nesto iznad proseka) koliko zbog harizmaticnog lika Dezmonda i samog glumca Henry Ian Cusicka. Sve Dezmondove epizode su extr-azanimljive. Ponekad su pravo osvezenje. Bas kad radnja upadne u monotoniju ubace Dezmonda i dignu tenziju do vrha. Mislim da ce se drzati ovog oprobanog recepta do kraja.

Ako je suditi po pruzenim odgovorima Across ... i Ab ... su neprevazidjene. Cekajte ima jos 3 sata Losta. Bez preranih zakljucaka.

Da. Jedva cekam da vidim Iana u filmu o Darwinu. Mora da ga je otkinuo.

Film se zove Darwin's Darkest Hour i moze se skinuti sa neta. Gledao ga ja i koliko te poznajem znam da ces pasti na teme. Ipak je to tvoje podrucje. Cool
Назад на врх Go down
Trent
Confidence man
Confidence man
Trent


Broj poruka : 1148
Godina : 37
Datum upisa : 29.01.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 11:42 am

Yose ::
pobijedili bi sayidov i trendov lobi za tu epizodu - znaci nemamo sanse Smile

Pa ja sad i nisam bas siguran da bih glasao za "The Constant". Kod te epizode je ubeljivo najbolje odradjena montaza u celoj seriji, nema naglih prelaza, svaka scena logicno prati prethodnu, a kad tome dodas emotivni naboj i odlican dijalog, jasno je zasto je epizoda jedna od najboljih.

Jedan od mogucih izbora bi bio i "Through The Looking Glass", onaj flesforvard je tako dobro odradjen da mislimo da je flesbek, i laze kao pas svako ko kaze da je bez citanja spojlera sam izvalio da se sigurno radi o buducnosti Smile

A naravno, treci izbor bi bio Ab Aeterno Smile
Назад на врх Go down
PushTheButton
Ab Aeterno
Ab Aeterno
PushTheButton


Broj poruka : 426
Godina : 36
Datum upisa : 13.05.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 11:51 am

MetalRex ::
PushTheButton ::
Da The constant je mozda najbolja epizoda u Lostu, ne toliko zbog sadrzaja (koji je nesto iznad proseka) koliko zbog harizmaticnog lika Dezmonda i samog glumca Henry Ian Cusicka. Sve Dezmondove epizode su extr-azanimljive. Ponekad su pravo osvezenje. Bas kad radnja upadne u monotoniju ubace Dezmonda i dignu tenziju do vrha. Mislim da ce se drzati ovog oprobanog recepta do kraja.

Ako je suditi po pruzenim odgovorima Across ... i Ab ... su neprevazidjene. Cekajte ima jos 3 sata Losta. Bez preranih zakljucaka.

Da. Jedva cekam da vidim Iana u filmu o Darwinu. Mora da ga je otkinuo.

Film se zove Darwin's Darkest Hour i moze se skinuti sa neta. Gledao ga ja i koliko te poznajem znam da ces pasti na teme. Ipak je to tvoje podrucje. Cool

Ja mislimda je to drama u produkcija Nat Geo a ne film. 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Icon_eek
Назад на врх Go down
buwa
Tabula Rasa
Tabula Rasa



Broj poruka : 2
Godina : 40
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 05.02.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 11:56 am

Najbolja epizoda u 6. sezoni mi je Happily ever after.
Jedina koju sam dva puta odgledala od pocetka do kraja bez seckanja.
Onda 'trci,trci' pa Across the sea, Candidate i La x, ostale su ...... limunada, a najgora mi je Ab aeterno! E ova me je pravo smorila, ali stvarno!
Назад на врх Go down
MythBuster
The Moth
The Moth
MythBuster


Broj poruka : 189
Godina : 44
Datum upisa : 14.05.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 12:05 pm

Across the sea je najbolja bez obzira na seozonu.

Za mene ce Across the sea ostati do kraja BROJ JEDAN.
BUSTED 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 435265


Последњи пут изменио MythBuster дана Tue May 18, 2010 12:15 pm. изменио укупно 2 пута.
Назад на врх Go down
Trent
Confidence man
Confidence man
Trent


Broj poruka : 1148
Godina : 37
Datum upisa : 29.01.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 12:12 pm

MythBuster ::
Across the sea je najbolja bez obzira na seozonu.


BUSTED 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 435265
A jel mozemo i da ne pominjemo nista o finalu?


Последњи изменио Trent дана Tue May 18, 2010 12:30 pm. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
MythBuster
The Moth
The Moth
MythBuster


Broj poruka : 189
Godina : 44
Datum upisa : 14.05.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 12:16 pm

Trent izmeni quote u tvom postu, dok nije kasno.
Назад на врх Go down
MIB
One of Them
One of Them
MIB


Broj poruka : 62
Godina : 39
Lokacija : Island
Datum upisa : 09.05.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 12:28 pm

A evo i ja da kazem svoje misljenje. Ne diskusiju vec misljenje. Najbolja je Ab Aeterno pa Across The Sea. The Constant je prosecna klanica na brodu uz malo prostor-vrijeme SF fizike. Vas je Dezmond opcinio. A i on je glumac ispod prosjeka. Bok decki.
Назад на врх Go down
MetalRex
The Candidate
The Candidate
MetalRex


Broj poruka : 341
Godina : 37
Lokacija : Ispod kruske
Datum upisa : 13.05.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 12:35 pm

Vratija se Sime, mislim MIB.
Назад на врх Go down
PushTheButton
Ab Aeterno
Ab Aeterno
PushTheButton


Broj poruka : 426
Godina : 36
Datum upisa : 13.05.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 12:48 pm

MetalRex ::
Vratija se Sime, mislim MIB.

Ako se vratis jedno 150 postova unazad mozes procitati da nam Sime "vitla oko Atlantide". Nece valjda da potone kao Atlantida, a i da potone postace Ancient Relics. Nije mala stvar. Mozda mu se ostvari "tisucljetni san".

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Lol
Назад на врх Go down
Yose
The Candidate
The Candidate
Yose


Broj poruka : 317
Godina : 40
Datum upisa : 04.02.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 12:49 pm

ja ne bih stavio ni across the sea, ni ab aeterno.. prema epizodama iz 1. i 2. sezone ostale ove su smijesne

za mene je Outlaws jedna od jacih ..

.. sad vise ne mozes porediti desavanja na ostvru i van njega sa najvecom gluposti sto sam vidio u serijama.. alternativna stvarnost!
u prevodu.. sta god ucinis mozes korigovati sa altom.. klasican primjer je novi Star Trek .. unistili 2 glavne planete u kvadrantu alfa bez kojih dalje nema smisla cijela prica ..naravno onda su rekli da se to sve desilo, pogadjate, u alternativnoj stvarnosti!!!
epizoda the candidate... jin i sun ubijeni ali oni u biti nisu ubijeni jer ce ih ozivjeti preko tog famoznog alta.. i kakvo mi je uzbudjenje onda? pa nikakvo!


p.s. naravno da MIB nije mogao da napusti ostvro - pogledajte sta je kandidata ovdje Smile
Назад на врх Go down
MythBuster
The Moth
The Moth
MythBuster


Broj poruka : 189
Godina : 44
Datum upisa : 14.05.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 12:56 pm

Yose ::
ja ne bih stavio ni across the sea, ni ab aeterno.. prema epizodama iz 1. i 2. sezone ostale ove su smijesne
za mene je Outlaws jedna od jacih ..
.. sad vise ne mozes porediti desavanja na ostvru i van njega sa najvecom gluposti sto sam vidio u serijama.. alternativna stvarnost!
u prevodu.. sta god ucinis mozes korigovati sa altom.. klasican primjer je novi Star Trek .. unistili 2 glavne planete u kvadrantu alfa bez kojih dalje nema smisla cijela prica ..naravno onda su rekli da se to sve desilo, pogadjate, u alternativnoj stvarnosti!!!
epizoda the candidate... jin i sun ubijeni ali oni u biti nisu ubijeni jer ce ih ozivjeti preko tog famoznog alta.. i kakvo mi je uzbudjenje onda? pa nikakvo!

p.s. naravno da MIB nije mogao da napusti ostvro - pogledajte sta je kandidata ovdje Smile
Pa Yose moze i tako da se gleda i ako je tako ti si upravu. Ali glasanje bi na taj nacin imalo bezbroj kategorija. Za neko jednostavno glasanje pravila treba da budu jednostavna. Koja je epizoda najbolja uopste i koja je epizoda najbolja u svakoj sezoni. Sve komplikovanije od ovoga bi proizvelo veliku konfuziju i veoma mnogo epizoda proglasenih kao najbolje. 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Confused
Назад на врх Go down
Yose
The Candidate
The Candidate
Yose


Broj poruka : 317
Godina : 40
Datum upisa : 04.02.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 1:08 pm

zaboravio sam dodati: ova stvar sa star trekom.. zar ne lici na lost i sta su uradili od centralnih figura john locke-a i sayida.. a claire pogotovo nikad nisam shvatio smisao

naravno tu je famozni alt da nam sviju vrati onakve kakve smo ih i voljeli a sve sto smo gledali pada u vodu.. zivio j.j. abrams
Назад на врх Go down
Trent
Confidence man
Confidence man
Trent


Broj poruka : 1148
Godina : 37
Datum upisa : 29.01.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 1:35 pm

u lostu u sustini i nema smisla glasati za najbolju epizodu jer nijedna od njih ne stoji zasebno nego su deo jedne vece price. epizode kao sto su ab aeterno, across the sea pa i the constant se dosta razlikuju od ostalih epizoda po svojoj formi i vise deluju kao zasebna celina nego deo necega veceg pa zato mozda i ljudi uglavnom glasaju za njih
Назад на врх Go down
Uncle Sayid
Confidence man
Confidence man
Uncle Sayid


Broj poruka : 892
Godina : 43
Lokacija : Santa Rosa Mental Health Institute
Datum upisa : 03.03.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 8:32 pm

Yose ::
pobijedili bi sayidov i trendov lobi za tu epizodu - znaci nemamo sanse Smile
Nisam znao da sam tako uticajan lobista. 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 107621

Jeste meni The Constant jedna od najboljih, ali nemam ja neku određenu epizodu koja mi je omiljena. Sigurno je da su sve Dezmondove epizode jako dobre, ali ima i mnogo drugih. Pogotovo u prvim sezonama.

Jedno je sigurno - da se ja pitam, Across the Sea ne bi imala šanse. 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 107621
Назад на врх Go down
Juliet
One of Them
One of Them
Juliet


Broj poruka : 147
Godina : 36
Datum upisa : 11.02.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyTue May 18, 2010 11:31 pm

Ok, nista od glasanja, ja mislim da bi bilo interesantno jer svako od nas ima bar jednu omiljenu epizodu po sezoni bez obzira sto su deo jedne velike price i ne mogu se odvojiti, i bas bi u tome bila fora da se ne glasa za onu koja je po vecini najbolja i dala najvise odgovora, ili produkcijski najbolje odradjena nego za vama licno najdrazu iz kojih god razloga, ali drago mi je bar da sam vam dala temu za razmisljanje i materijala za jos 20-ak postova... Pa idemo lagano do 1000.
Назад на врх Go down
Alen Alpert
Ab Aeterno
Ab Aeterno
Alen Alpert


Broj poruka : 2955
Godina : 34
Lokacija : Othersvile
Datum upisa : 04.05.2009

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptyWed May 19, 2010 10:40 pm

MIB ::
A evo i ja da kazem svoje misljenje. Ne diskusiju vec misljenje. Najbolja je Ab Aeterno pa Across The Sea. The Constant je prosecna klanica na brodu uz malo prostor-vrijeme SF fizike. Vas je Dezmond opcinio. A i on je glumac ispod prosjeka. Bok decki.
Jesi li mozda posecivao cro-lost forum? Kao da si mi poznat od nekud...
Назад на врх Go down
Man In Black
One of Them
One of Them
Man In Black


Broj poruka : 109
Godina : 35
Lokacija : The Island
Datum upisa : 24.03.2010

06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 EmptySat May 29, 2010 12:43 am

Pazite sta sam ja uradio jer sam prije rekao da ne volim Across The Sea
objasnjenje. Ne samo da sam za sebe odredio da Across The Sea ne postoji
nego sam je sad izbrisao, editovao sam zadnju epizodu da ne pokazuje
ono Previously... gdje su prikazane scene iz Across The Sea, editovao
sam i titlove da odgovaraju kracem trajanju zbog tih 2 minuta. I sad kad
sam narezao, svi koji budu od mene uzimali LOST da gledaju gledace moju
verziju gdje se ne zna odakle su dosla ona dvojica i ne zna se da su
braca. Jer je objasnjenje toliko glupo a toliko su prostora imali da sve fino objasne i povezu sa Egipcanima. Ta epizoda mi je zamalo unistila cijelu sezonu ako ne i seriju. Ali ja se nje odricem. Losa gluma one lude majke i ona dva djeteta, lose objasnjenje Jacobove i MiB-ove proslosti, lose objasnjenje kako je nastao Smokey, lose objasnjenje Adama i Eve. Bez te epizode MiB je pravo zlo na koje nas cijelu sezonu upozoravaju i pricaju o njegovoj moci da inficira druge zlom (Sayid i Claire, a ta prica o zlu pada u vodu kad gledas Across The Sea) a Jacob je ovako misteriozni mudrac od ko zna koliko godina itd.
Meni tako najvise odgovara Very Happy

Jos samo kad bih mogao da izbrisem tu epizodu iz sjecanja u potpunosti.
Назад на врх Go down
Sponsored content





06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty
ПорукаНаслов: Re: 06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi   06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi - Page 36 Empty

Назад на врх Go down
 
06x15 - Across the Sea - opsta diskusija o epizodi
Назад на врх 
Страна 36 of 38Иди на страну : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38  Next
 Similar topics
-
» 06x17/18 - The End - Opsta diskusija
» 06.04 The Substitute - Opsta diskusija
» 06x13 - The Last Recruit - Opsta diskusija
» Opsta diskusija o Lost Season 1
» 06x14 - The Candidate - Opsta diskusija

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
 :: Izgubljeni :: Enciklopedia :: Sezone :: 06x15 - Across The Sea-
Скочи на: